Reklama

Čtvrtek 3. prosince 2020, svátek má Svatoslav, venku je -1.2 °C

Daruj svůj čas: Arcidiecézní charita Olomouc hledá lidi dobré vůle

Zprávy z regionu

25.10.2020

Autor: red

Podělte se o své odborné znalosti a dovednosti, nebo jen nabídněte část svého času těm, kteří to nejvíce potřebují. Práce odvedená pro dobro druhých může být v dnešní nelehké době tou nejlepší terapií a vděčný úsměv těch nejzranitelnější tou nejcennější odměnou.

Nemusíte být odborníkem na sociální a zdravotní služby. Můžete pomoci třeba s nákupem a donáškou.. (Ilustrační foto)

Foto: Depositphotos.com

Charity olomoucké Arcidiecéze poskytují více než 200 služeb téměř 46 tisícům klientů. "I přes to, že na jaře byl akutní nedostatek ochranných prostředků povedlo se ochránit klienty a zaměstnance a nákaza se nám vyhnula, kromě jednotek případů. Nyní je situace odlišná. Letní mezičas nám poskytl šanci se připravit po materiální stránce, což se stalo. Přes veškerou prevenci a profesionalitu ze strany zaměstnanců se nyní nedaří nákaze zabránit a zvyšuje se počet infikovaných a zaměstnanců i klientů v karanténě," uvádí za Arcidiecézní charitu Dagmar Jurčíková.

"Většina krizových opatření je zaměřena na personální zajištění všech služeb, aby nedocházelo k jejich omezování. Personál je přemisťován podle aktuálních potřeb a prozatím to zvládáme vlastními silami. Situace se však zhoršuje a nedokážeme zcela odhadnout další vývoj. V těchto situacích mají lidé, kteří dobrovolně pomáhají svou nezastupitelnou a velmi důležitou úlohu. Obáváme se, že bez pomoci lidí dobré vůle nebudeme v nadcházejícím období schopni zabezpečit všechny služby v celém rozsahu," dodává Jurčíková.

Arcidiecézní charita Olomouc tak žádá o pomoc zajistit služby klientům, kteří se bez pomoci neobejdou. Nemusíte být odborníkem na sociální a zdravotní služby. Každý člověk má řadu schopností, které mohou být pro druhé užitečné. K tomu, aby člověk vykonal něco pro druhého stačí mnohdy jen dobrá vůle a nebýt lhostejný ke druhým. ;-) 

Pokud se budete chtít zapojit a stát se dobrovolníkem, tak vyplňte tento formulář →

Reklama

Oční optika Eurooptik

Katalog firem » Obchod » Oční optika

Eurooptik s.r.o. nabízí profesionální služby a široký sortiment oční optiky. Specializujeme se na kvalitní optometrii (stanovení objektívní i subjektívní refrakce). Přesné měření oč...