Reklama

Čtvrtek 28. ledna 2021, svátek má Otýlie, venku je -3.5 °C

Dárky v krabicích od bot potěší děti z chudších rodin. Sběrné místo najdete v Café na cucky

Zprávy z regionu

21.11.2020

Autor: red

Krabice od bot. Tak zní název předvánoční sbírky, která má za cíl potěšit děti a rodiče z chudších rodin ve složitých životních situacích. Olomoucká divadelní kavárna Café na cucky se letos do této akce zapojila jako sběrné místo.

"Máme potvrzeno přes čtyři sta čekatelů na dárky, a to ve všech věkových kategoriích, převážně z Olomouce, ale i dalších míst regionu," uvedl Zdeněk Vévoda, mluvčí Divadla na cucky, jehož je kavárna součástí. Dle jeho slov budou mezi obdarovanými například děti v azylových domech, nízkoprahových centrech, ale také v rodinách, které žádný sociální systém neeviduje. Právě tím je sbírka jedinečná.

Jak můžete pomoc? "Na stránkách www.krabiceodbot.cz vyberete naše sběrné místo. Zamyslíte se nad tím, koho byste mohli obdarovat. Do krabice od bot zabalíte dárky k Vánocům, odnesete je do Café na cucky a my pak krabici předáme potřebným," vysvětlil Vévoda. Dárky jsou určeny dětem od narození do 17 let, ale také jejich rodičům. Nemusí jít vždy o věci nové, ale měly by obdarovaným udělat radost – krabice s dárkem může být totiž jedinou vánoční nadílkou, kterou obdarovaný dostane. "Proto doporučujeme spíše než jednu věc do krabice zabalit více různorodých drobností," uzavřel Vévoda.

Více informací o akci získáte na facebookovém profilu Café na cucky nebo na emailu cafenacucky@gmail.com

Reklama

Galerie Murano

Katalog firem » E-shopy

Svátek zamilovaných se blíží, využijte valentýnské slevy na šperky z Murana a osobní předání v Olomouci.