Reklama

Úterý 21. května 2024, svátek má Monika, venku je 21.9 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Číž obral basketbalisty Olomoucka o vítězství

Sport

18.11.2023

Autor: Petr Pelíšek

Neuvěřitelné drama se smutným koncem pro domácí přineslo střetnutí 13. kola nejvyšší basketbalové soutěže mezi BK REDSTONE Olomoucko a Kolínem. O porážce Hanáků 78:80 rozhodla poslední stře utkání dvě vteřiny před koncem.

Stačily tři útoky hostujícího týmu, aby se ukázaly přednosti Kolína. Trojku trefil Novotný, v podkošovém území kraloval Petráš a domácí si už po dvou minutách brali oddechový čas. Chvílemi nabrali až osmibodovou ztrátu, v závěru čtvrtiny se ale hodně zvedli a díky třem trojkám v řadě výsledek otočili. Po deseti minutách hráči BK REDSTONE vedli 23:18, i díky zlepšené hře v obraně.

 

Domácí drželi mírný náskok také v dalších minutách, pak se ale na palubovku vrátil hostující Petráš a díky své výškové převaze otočil skóre ve prospěch Kolína. Dvě minuty před přestávkou byli ovšem po koši Škrance vepředu opět Hanáci. Vyrovnanému průběhu odpovídat také stav 40:40 po dvaceti minutách.

 

Důležitý okamžik třetí čtvrtiny přišel ve 24. minutě. Koš s faulem proměnil hostující Smith, navíc potrestal i technickou chybu domácí střídačky a hosté vedli 53:47 a o chvíli později měli na svém kontě dokonce náskok devíti bodů. Olomoucko se přesto dokázalo zvednout a do poslední části vstupovalo za příznivého stavu 63:59, když jeho klíčové body zařídil především skvěle hrající Adamu.

 

S jeho pomocí BK REDSTONE v polovině 33. minuty navýšil svůj náskok na 69:62. Hosté se nevzdali a ve 37. minutě opět rovnali krok po nájezdu Halady. Vzápětí se trefil z dálky Stegbauer a po dalších bodech Petráše prohrávalo Olomoucko 72:77, ve chvíli, kdy do konce zápasu chybělo dvaačtyřicet vteřin. Senzačně otočilo na 78:77 po bodech McBrayera, poslední slovo měl ale Číž a jeho přesná střela z dálky.

 

„Celé utkání se překlánělo ze strany na stranu. Z pohledu ligy nejsme v ideální situaci, protože těch výher moc nemáme. Možná i to se projevilo. Především v koncovce, v níž jsme měli i trošku smůly. Chyběl mi větší týmový výkon, což přispělo k naší porážce.  Musíme jít zápas od zápasu a věřit, že se naše hra zlepší,“ trenér BK REDSTONE Olomoucko Andy Hipsher.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

OK plast - Dům oken a dveří

Katalog firem » Řemeslníci » Okna, dveře, zastiňovací technika

Regionální výrobce oken a dveří. Zpracování cenových nabídek, poradenství. Vyrábíme, prodáváme a montujeme plastová okna a dveře, žaluzie, sítě proti hmyzu, parapety, rolety. Plastová...