Neděle 25. září 2022, svátek má Zlata, venku je 13.9 °C

Chytil poslal hattrickem Sigmu do dalšího kola

13.9.2022

Ve 2. kole MOL Cupu hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc v Uničově. Prvoligový favorit s třetiligovými domácím celkem dvakrát prohrával, nakonec se mu povedlo zvrátit špatný vývoj a v prodloužení uhrát postupový výsledek.

Sigma s třetiligovými domácími dvakrát prohrávala. Uničov poslal od vedení po půl hodině hry útočník Krč. Stavem 1:0 také skončil první poločas. Šest minut po startu toho druhého vyrovnal z pokutového kopu Chytil. Ale v 62. minutě vedli Uničovští znovu, penaltu proměnil Komenda. Pak domácí čelili velkému olomouckému tlaku. Když už se zdálo, že se jim povede uhrát překvapení, srazil si centr do vlastní brány nešťastně Koutný. Na řadu tedy za stavu 2:2 došlo prodloužení. V to se dvakrát střelecky prosadil Chytil. Zkompletoval tak hattrick a zařídil Sigmě postup.

„Poločasový výsledek odpovídal tomu, co se dělo na hřišti. Hráli jsme nepřesně, často alibisticky. Nebylo to dobré. Na utkání najdeme chyby. Přijeli jsme si sem ale pro postup, věděli jsme, že zápas to nebude jednoduchý. Postup máme,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

SK Uničov – SK Sigma Olomouc 2:4 (1:0, 1:2 – 0:2)

Branky: 30. Krč, 62. (pen.) Komenda – 51. (pen.), 95. a 117. Chytil, 80. vlastní Koutný. Rozhodčí: Raplík – Antoníček, Lakomý. ŽK: Koutný, Vybíral, Kirschbaum, Hausknecht. Diváků: 965.

Uničov: Uvízl – Saňák, Koutný, Coufal (85. Kirschbaum), Javůrek (65. Vichta) – Vybíral, Kamas, Svoboda (65. Hausknecht), Sečkář – Komenda, Krč (75. Vejvoda). Trenér Jiří Balcárek.

SK Sigma: Trefil – Chvátal, Poulolo, Vraštil (106. Pokorný), Sláma (74. Šíp) – Matoušek (46. Navrátil), Ventúra, Breite (79. Zifčák), Spáčil (46. Chytil), Košťál (46. Zmrzlý) –Růsek. Trenér Václav Jílek.