Reklama

Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf, venku je 5.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Charitativní bazárek, koncerty i DJ show. Podzimní sbírka Zasukované tkaničky klepe na dveře

Zprávy z regionu

18.9.2023

Autor: red

Podzimní etapa charitativní sbírky Zasukované tkaničky se blíží. Spolek Trend vozíčkářů bude opět rozdávat za dobrovolný příspěvek talisman a symbol sbírky, pár zasukovaných tkaniček, a jako tradičně přichystal bohatý program s benefičními koncerty pro veřejnost. Ty proběhnou už 22. září od 16 hodin v příjemném prostředí olomouckého Baru Zahrada.

Ilustrační foto

Foto: archiv pořadatele

V rámci benefičních koncertů vystoupí oblíbený zpěvák a muzikant Lukáš Mareček, svým sarkastickým humorem všechny přítomné potěší a rozesměje nevidomá umělkyně Romana Maříková a publikum se také může těšit na talentovaného patnáctiletého zpěváka a vycházející hvězdu Ondřeje Crháka. Svými krásnými písněmi pak nadchnou mladé dámy z kapely The Addams Sisters, které se staly Objevem roku radia Haná. Co by to bylo v dnešní době za akci bez DJ show, a tak i Trend vozíčkářů jde s dobou a se svou DJ show všechny roztančí olomoucká moderátorská legenda Martina Qweetko Procházková.

"První květnovou etapu sbírky s benefičními koncerty na Horním náměstí máme úspěšně za sebou a na tu podzimní jsme vymysleli kulturní program v komornějším stylu. Bar Zahrada v Mlýnské ulici je oblíbeným místem odpočinku a my chceme využít hezkého počasí a benefiční koncerty uspořádat v netradičním party stylu a společně s našimi podporovateli si celý program naplno užít. Chybět nebude ani stánek s výrobky od našich přátel s tělesným postižením a nově nabídneme veřejnosti charitativní bazárek," upřesnil PR manager a fundraiser spolku Milan Papežík.

Ačkoli je program v baru Zahrada naplánovaný od 16 hodin, tak samotná sbírka bude probíhat už od rána, kdy do ulic města vyrazí dobrovolníci s kasičkami, do kterých budou vybírat finanční příspěvky. "Během jarní etapy se vybralo krásných 121 975 Kč, za které byl pořízen první automobil pro sociální služby a kompenzační pomůcky pro osoby s těžkým tělesným postižením. Kdo by u sebe neměl drobné, budou u několika dobrovolníků připraveny také platební terminály," doplnil Papežík. Olomoučané mohou také posílat DMS na číslo 87777 ve tvaru DMS TKANICKA 30, DMS TKANICKA 60, DMS TKANICKA 90 nebo přispět na transparentní účet č. 1000100014/5500.

Sbírka Zasukované tkaničky letos probíhá 21. rokem a k jejímu loňskému jubileu gratulovaly kapely jako Reflexy nebo Divokej Bill. Trend vozíčkářů však i na příští rok plánuje velkolepé oslavy. "Trend vozíčkářů příští rok oslaví své 30. výročí od jeho založení a rozhodně přichystáme pár překvapení pro veřejnost jako poděkování za letitou podporu. První krásný dar nám přišel minulý týden. Právě díky štědrosti našich spoluobčanů jsme mohli pořídit náš první automobil, díky němuž nám bude umožněno rychlejší a efektivnější poskytování služeb a přejezdy našich pracovníků ke klientům. Náš spolek také přichází do své další dekády s úplně novým sloganem Pomáhat je TREND," prozradil ředitel spolku Tomáš Zrnka.