Reklama

Pátek 28. února 2020, svátek má Lumír, venku je 1.7 °C

České dráhy posílí vlaky k uctění památky Karla Gotta

Zprávy z regionu

10.10.2019

Autor: red

V souvislosti s pietními akcemi k uctění památky Karla Gotta ve dnech 11. a 12. října České dráhy vytipovaly dálkové spoje, u kterých na základě údajů z rezervačního systému očekávají zvýšený zájem cestujících. V tuto chvíli jde o zhruba třicet spojů na hlavních dálkových relacích, a to jak v ranních a dopoledních hodinách ve směru do Prahy, tak v odpoledních a podvečerních časech v opačném směru. České dráhy do těchto vlaků zařadí posilové vozy a zvýší tak jejich kapacitu o více než 2 tisíce míst k sezení. Dopravce zároveň v pátek a v sobotu přichystá v železničních uzlech Praha a Bohumín záložní vozy k operativnímu posílení souprav.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Spoje budou posíleny zejména v pátek 11. října na těchto trasách:

Žilina – Bohumín – Praha a zpět,
Vsetín – Praha a zpět,
Olomouc – Praha-Smíchov a zpět,
Staré Město u Uherského Hradiště / Veselí nad Moravou – Praha a zpět,
Cheb – Plzeň – Praha a zpět,
České Budějovice – Praha a zpět.

Díky desítkám posilových vozů v těchto vlacích nabídnou České dráhy o zhruba 2 tisíce míst k sezení více než obvykle. České dráhy i nadále pečlivě sledují zájem o rezervace a v případě, že v předstihu zjistí zvýšený zájem o další spoje, jsou připravené tyto vlaky posílit ještě o další místa navíc. Dopravce zároveň přichystá v železničních uzlech Praha a Bohumín záložní vozy, kterými bude operativně posilovat spoje podle poptávky během pátečního a sobotního provozu. "Cestujícím přesto doporučujeme, aby si v předstihu zajistili místenky, díky kterým budou mít garantované místo. Vzhledem k tomu, že ve většině vlaků Českých drah nejsou rezervace povinné, dopravce získá lepší přehled o zájmu cestujících a bude moci posílit nejvytíženější spoje," uvedl Petr Pošta z tiskového oddělení Českých drah.

Na základě dat z rezervačního systému je také patrný zvýšený zájem o cestování vlaky railjet mezi Brnem a Prahou. "Protože tyto vlaky není z technologických důvodů možné posílit, cestujícím bez rezervací do vlaků railjet doporučujeme využít další spoje na této trase, zejména rychlíkovou linku R 19 Brno – Česká Třebová – Praha a R 9 Brno – Havlíčkův Brod – Praha," dodal Pošta.

Reklama

Obchodní centrum - OC City

Katalog firem » Obchod » Supermarkety, hypermarkety, obchodní domy a centra

V obchodním centru Olomouc CITY se můžete těšit na výstavu pro celou rodinu INTERAKTIVNÍ TECHNIKA. Čeká vás atraktivita a čirá zábavnost pro všechny věkové skupiny. Navštívit nás můžete denně od 29. února do 15. března mezi 10:00 - 18:00. Vstup je samozřejmě ZDARMA!

Nakouknete do zamrzlé Arktidy či světa oživlých dinosaurů. Vyzkoušíte si rychlost reakce, kreslící robotickou ruku či vlastní tělo jako hudební nástroj. Uchvátí vás virtuální realita s brýlemi HTC Vive.

Výstava obsahuje 10 interaktivních exponátů:
Virtuální realita
Simulátor augmentové reality
Simulátor mozkových vln
Kreslící robotická ruka
Sanbot: Hi-Tech pomocník a učitel angličtiny
Rychlost reakce
Největší přepínačová kostka na světě
Tělo: Interaktivní hudební nástr