Reklama

Neděle 25. září 2022, svátek má Zlata, venku je 15.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Červeně nasvícený kostel Panny Marie Sněžné i oranžová radnice. Olomouc si připomene dva významné dny

Zprávy z regionu

24.11.2021

Autor: red

Barevně nasvícené významné budovy ve městě už tradičně upozorňují na důležitá společenská témata a Olomouc se touto cestou připojuje k jejich připomínání a zviditelnění. Dnes si červeně nasvíceným kostelem Panny Marie Sněžné připomeneme "červenou středu", tedy den věnovaný všem lidem, kteří jsou kdekoli na světě pronásledováni pro svou víru. Čtvrtek 25. listopadu je pak Mezinárodním dnem proti násilí na ženách. Připomene ho oranžově nasvícená budova radnice.

Ilustrační foto

Foto: Jan Procházka

Na mnoha místech v České republice i ve světě si lidé dnes, ve středu 24. listopadu, připomínají všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Symbolem této připomínky a podpory je nasvícení významných kostelů či staveb červenou barvou, která má představovat prolitou krev trpících pro víru. V Olomouci se dnes po setmění rudě rozzáří kostel Panny Marie Sněžné. Červená středa, nebo-li Red Wednesday, se uskuteční již počtvrté nejen v České republice, ale také na dalších místech ve světě - mj. v Londýně, Bratislavě, Vídni, Budapešti, na Filipínách.

Mezinárodní den proti násilí na ženách vyhlásilo Valné shromáždění OSN již v roce 1999. Vlády jednotlivých zemí i nejrůznější města si tento den připomínají oranžovou barvou. Do oranžového hávu se zítra zahalí i budova olomoucké radnice. Připomene tak důležitou problematiku, která rezonuje napříč celou společností. Podle údajů Evropského parlamentu celá polovina žen někdy zažila sexuální obtěžování.

Reklama

Resort Hrubá Voda

Katalog firem » Sport » Ski areály

Resort Hrubá Voda je nový moderní areál nejen pro rodiny s dětmi. BOBOVÁ DRÁHA s celoročním provozem, Tubingová dráha, Kamzíkova stezka, vodní svět a dětské hřiště, 4 SEDAČKOVÁ LANOVKA...