Reklama

Pátek 23. března 2018, svátek má Ivona, venku je 3.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Cenu města dostane hudebník Pachman i malíř Hastík

Zprávy z regionu

19.3.2015

Autor: Jan Procházka

Ceny města se letos odehrají ve staronové podobě: po několika letech se ve střízlivější podobě vrací do prostor Klášterního Hradiska. A známá už jsou i jména laureátů: je mezi nimi hudebník Richard Pachman, vědec Radek Zbořil, malíř Jiří Hastík či mecenáška Geraldine Back.

Foto: Jan Procházka

Ceny města se letos promění. Noví radní jim vrací starou tvář. Ceremoniál se tak 21. května odehraje v prostorách Kláštěrního Hradiska, odkud se před pár lety přesunul do Moravského divadla. Známá už jsou i jména letošních laureátů. “Cenu dostane fyzikální chemik Radek Zbořil, hudebník a skladatel Richard Pachman, malíř a teoretik výtvarného umění Jiří Hastík a představitelka ekumenické nadace Stiftung Haus der Action 365 paní Geraldine Back. Tyto osobnosti byly letos vybrány jako nejvhodnější pro udělení Cen města Olomouce,” představil primátor Antonín Staněk. Každá z osobností je podle něj ve svém oboru kapacitou. “S výjimkou paní Geraldine Back se jedná o Olomoučany, ovšem i tuto německou dámu k Olomouci váže silné pouto. Paní Back brzy po revoluci coby představitelka ekumenické nadace navázala kontakty s Olomoucí. Každoročně hradila pobyt patnácti studentů z Univerzity Palackého na letní škole v německém Frankfurtu, v roce 1997 zajistila okamžitou finanční pomoc olomouckým rodinám, postiženým ničivou povodní,“ popsal jednu z navržených osobností náměstek primátora Pavel Urbášek.
Udělovat se bude i tradiční cena za počin roku. Tu si odnese kolektiv Sluňákova v čele s jeho ředitelem Michalem Bartošem a současně i Agentura ochrany přírody a krajiny ČR. “Cenu si podle radních zaslouží za vybudování unikátní galerie v krajině, nazvané Dům přírody. Tato ojedinělá krajinná galerie je tvořena architektonickými díly různých renomovaných výtvarníků. “Jejím cílem je zvýšit vnímavost návštěvníků a kultivovat jejich vztah k přírodě,“ vysvětlil Pavel Urbášek. Druhým oceněným je rovněž kolektiv, tentokrát pod vedením Jana Vičara. Odborníci z Univerzity Palackého vydali v loňském roce obsáhlou monografii Hudba v Olomouci 1945 – 2013. Podobně rozsáhlá a kvalitně zpracovaná publikace této oblasti umění podle odborníků dosud chyběla. Jména musí ještě schválit zastupitelstvo. To se sejde už zítra.

Jan Procházka

Reklama

Relaxační centrum ČTYŘLÍSTEK

Katalog firem » Služby » Masáže

Máme tady březen a s ním i nové akce na tento měsíc.

Vybrali jsme oblíbenou klasickou masáž a ruční lymfatickou masáž neboli manuální lymfo-drenáž, ve formě zvýhodněné permanentky.
Přijďte si k nám zpříjemnit Váš den, ulevit Vašim svalům od bolesti a užít si příjemnou relaxaci a pohodu.
Těšíme se na Vás :-)

KLASICKÁ MASÁŽ 3x 60 min. ....... 1200,-
( původní cena 1380,- )
nebo
KLASICKÁ MASÁŽ 6x 30 min. ....... 1200,-
( původní cena 1380,- )

ZVÝHODNĚNA PERMANENTKA MANUÁLNÍ LYMFO-DRENÁŽE
(RUČNÍ LYMFATICKÁ MASÁŽ)
(krk, břicho, dolní končetiny zepředu, hýždě a dolní končetiny zezadu)
3x lymfo-drenáž dolních končetin 70 - 80 min. .......1620,-
(původní cena...... 1740,-)

Akce platná do 31. března 2018