Reklama

Pátek 24. května 2019, svátek má Jana, venku je 14.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Čeká nás pořádná porce muziky! Bounty Rock Cafe rozpálí Tony Franklin

Kultura

20.11.2018

Autor: Zuzana Doleželová

Skvělá hudba, technika, úžasný zvuk a neskutečně pozitivní atmosféra. Přesně tak vypadají koncerty Tonyho Franklina. Momentálně se tento slavný anglický baskytarista vydal na evropské turné a olomoučtí rockové fanoušci si budou moci jeho show vychutnat už 22. listopadu v Bounty Rock Cafe. A my vám přinášíme pozvánku, která vznikla exkluzivně pro olomouc.cz!

Tony Franklin se narodil v anglickém Derby v dubnu roku 1962 do rodiny muzikantů. Na baskytaru začal hrát dle svých slov "až" v jedenácti letech a od doby, co ji vzal do ruky, věděl, že přesně tento nástroj je ten "pravý". Od 18 let se živí jen hudbou. Působil s Jimmym Pagem,  Paulem Rogersem a Chrisem Sladem v The Firm, společně s Johnem Sykesem a Carminem Appicem v kapele Blue Murder, ve Whitesnake anebo po boku Roye Harpera či Tonyho McAlpina a řady dalších umělců. Stal se velmi vyhledávaným studiovým i koncertním hráčem. Objevil se na více než 150 albech, podílel se na řadě projektů, vydal dvě sólové desky. Výrazně posunul hranice použití bezpražcové baskytary v hard rocku a dokonce si vysloužil vlastní signature model od firmy Fender.

Olomoucký koncert je jedinou zastávkou v České republice v rámci evropského turné, na němž famózního Tonyho Franklina doprovází Damiano Borgi (zpěv), Pino Liberti (bicí) a Nazzareno Zacconi (kytara).

Koncert startuje ve 20:00 a vstupenky pořídíte za 399 korun přímo v Bounty Rock Cafe.