Reklama

Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš, venku je -0.4 °C

Bistro Helen zabodovalo v prestižní gastro publikaci. Zařadilo se mezi stovku nejlepších gastro podniků v Česku

Zprávy z regionu

13.1.2022

Autor: red

Olomoucké Bistro Helen zabodovalo v prestižní publikaci Nejlepší restaurace vydavatelského domu TopLife Czech, který již devátým rokem mapuje domácí gastronomickou scénu. Stylová restaurace, která klade důraz na lokální suroviny, výrobu vlastních produktů a zdravý životní styl, se dostala mezi stovku nejlepších gastro podniků v Česku.

Foto: Bistro Helen

Do výběru, kde převládají především pražské restaurace (např. U malířů, Terasa u Zlaté studny, V Zátiší, Field, La Degustation Boheme Bourgeouise, Eska, La Veranda), se kromě Bistra Helen zařadila z Olomouce i vyhlášená restaurace Entrée.

"Je to velmi milé a nečekané ocenění práce našeho týmu. Otevírali jsme v březnu 2020, kdy startovala první vlna epidemie covidu, a od počátku se k nám štěstěna točila zády. Jsem ráda, že si naše autentická kuchyně v zajímavém a inspirativním prostředí získala svoje příznivce i ocenění odborníků," řekla majitelka podniku Helena Morávková.

Foto: Bistro Helen

Publikace Nejlepší restaurace je nejprestižnějším českým průvodcem gastronomií a vychází každý rok. Nezávislí inspektoři anonymně navštěvují restaurace a bistra a hodnotí je podle řady kritérií, mezi jinými třeba nabídky jídla a pití, interiéru, prostředí či obsluhy. Bistro Helen, které sídlí v nejvyšším patře Galerie Šantovka, získalo jako nováček výběru ocenění Tip roku 2022, dříve hodnocené podniky si odnášejí od jednoho do tří zlatých lvů (podobně jako u michelinských hvězd).

Bistro Helen není jen restaurací a kavárnou, kde kuchaři a cukráři připravují s důvtipem moderní jídla ze sezónních surovin a z nabídky od lokálních farmářů, ale také inspirativním prostředím pro nejrůznější setkání. Během roku se zde konají také nejrůznější workshopy nebo zajímavé přednášky.

Hned ve čtvrtek 20. ledna se od 16:30 můžete těšit na besedu s Margrit Slimákovou na téma "Jak se svobodně nají(s)t?". Více informací o besedě i o Bistru Helen najdete na www.helen.cz

Reklama

Obuv HULMAN

Katalog firem » Obchod

ZIMA JEŠTĚ NEKONČÍ.

Udělejte si radost a pořiďte si nové zimní boty za super ceny.

Přijďte se podívat na kvalitní pánské a dámské boty co jinde nekoupíte.

Obuv Hulman
Denisova 19
Olomouc otevřeno
Po-Pá-9-18 hod.
So-9-12 hod.

www.obuvhulman.cz