Reklama

Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej, venku je 3.7 °C

BK REDSTONE vzdoroval Ústí do poslední minuty

Sport

21.1.2023

Hodně napínavý průběh nabídlo utkání 20. kola Kooperativa NBL mezi BK REDSTONE Olomoucko a ústeckou Slunetou. Domácí měli šanci na vítězství, nakonec ale prohráli těsně 86:93 a přišli o možnost ukončit osmizápasovou vítěznou sérii Severočechů.

Domácí v první čtvrtině drželi krok až do páté minuty, kdy byl stav vyrovnaný 12:12. Hosté, kteří se dokázali prosadit ze hry i po faulech z trestných hodů pak oskočili na rozdíl šesti bodů a v nadějném vedení se udrželi až do konce čtvrtiny (20:27).

Po pauze rychle snížil trojkou Vučičevič, Sluneta ale prakticky vzápětí natáhla svůj náskok na rozdíl devíti bodů a ten držela až do 17. minuty, kdy BK REDSTONE po ofenzivním vzepětí snížil na 40:44. Závěr poločasu ale Hanáky nezastihl v ideální koncentraci. Po zbytečných ztrátách v útoku několikrát inkasovali a tomu odpovídal stav 44:51.

Po přestávce Olomoucko snížilo rozdíl pěti bodů, na začátku 25. minuty přesto prohrávalo 50:60 po trojce Svejcara. Dvouciferný náskok si Sluneta s krátkými přestávkami držela i v následujících okamžicích a navíc byla několikrát úspěšná při střelbě za tři body. Chvílemi vedla až o dvanáct bodů, na konci čtvrtiny ale polevila. Olomoucko snížilo na 65:72 a udrželo si naději na obrat výsledku.

Do poslední čtvrtiny ale domácí vstoupili potrestanou ztrátou a opět nabrali dvouciferné manko. Ve 33. minutě ale dokázali snížit na 71:75 a odpíchli se k velkému náporu. Ve 36. minutě se po koši Feštra dostali do vedení 82:81, Sluneta však odpověděla sérii sedmi bodů a potvrdila formu z posledních týdnů.

„Na to, v jakém jsme byli stavu, jsme odehráli kvalitní utkání. Chyběl zraněný Friday, v týdnu kvůli nemoci vynechal některé tréninky Welsch a Heinzl. Chvíli chyběl Halada. Přesto jsme drželi krok se soupeřem, který hraje v poslední době opravdu dobře a v závěru jsme i chvíli vedli. Koncovka nevyšla podle našich představ, docházely nám síly. Ale když tak budeme pokračovat, výhry přijdou,“ řekl Tihomir Bujan, trenér BK REDSTONE Olomoucko. (red)

Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Nově si u nás můžete také dát skvělou kávu a punč. Těšíme se na vás.

Filip