Reklama

Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav, venku je 0.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

BK REDSTONE vzdoroval Ústí do poslední minuty

Sport

21.1.2023

Hodně napínavý průběh nabídlo utkání 20. kola Kooperativa NBL mezi BK REDSTONE Olomoucko a ústeckou Slunetou. Domácí měli šanci na vítězství, nakonec ale prohráli těsně 86:93 a přišli o možnost ukončit osmizápasovou vítěznou sérii Severočechů.

Domácí v první čtvrtině drželi krok až do páté minuty, kdy byl stav vyrovnaný 12:12. Hosté, kteří se dokázali prosadit ze hry i po faulech z trestných hodů pak oskočili na rozdíl šesti bodů a v nadějném vedení se udrželi až do konce čtvrtiny (20:27).

Po pauze rychle snížil trojkou Vučičevič, Sluneta ale prakticky vzápětí natáhla svůj náskok na rozdíl devíti bodů a ten držela až do 17. minuty, kdy BK REDSTONE po ofenzivním vzepětí snížil na 40:44. Závěr poločasu ale Hanáky nezastihl v ideální koncentraci. Po zbytečných ztrátách v útoku několikrát inkasovali a tomu odpovídal stav 44:51.

Po přestávce Olomoucko snížilo rozdíl pěti bodů, na začátku 25. minuty přesto prohrávalo 50:60 po trojce Svejcara. Dvouciferný náskok si Sluneta s krátkými přestávkami držela i v následujících okamžicích a navíc byla několikrát úspěšná při střelbě za tři body. Chvílemi vedla až o dvanáct bodů, na konci čtvrtiny ale polevila. Olomoucko snížilo na 65:72 a udrželo si naději na obrat výsledku.

Do poslední čtvrtiny ale domácí vstoupili potrestanou ztrátou a opět nabrali dvouciferné manko. Ve 33. minutě ale dokázali snížit na 71:75 a odpíchli se k velkému náporu. Ve 36. minutě se po koši Feštra dostali do vedení 82:81, Sluneta však odpověděla sérii sedmi bodů a potvrdila formu z posledních týdnů.

„Na to, v jakém jsme byli stavu, jsme odehráli kvalitní utkání. Chyběl zraněný Friday, v týdnu kvůli nemoci vynechal některé tréninky Welsch a Heinzl. Chvíli chyběl Halada. Přesto jsme drželi krok se soupeřem, který hraje v poslední době opravdu dobře a v závěru jsme i chvíli vedli. Koncovka nevyšla podle našich představ, docházely nám síly. Ale když tak budeme pokračovat, výhry přijdou,“ řekl Tihomir Bujan, trenér BK REDSTONE Olomoucko. (red)

Reklama

RK KRÁSA BYDLENÍ

Katalog firem » Služby » Realitní kanceláře

Realitní kancelář RK KRÁSA BYDLENÍ nabízí veškerý servis, který potřebujete na poli nemovitostí. Jsme tu pro vás s 16 lety zkušeností na realitním trhu v Olomouci a okolí. Nabízíme také...