Reklama

Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip, venku je 10.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

BK REDSTONE končí v poháru

Sport

24.11.2021

V reprezentační přestávce vyrazili basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko do Nového Jičína k utkání 2. kola Českého poháru. Hosté přijeli s cílem potvrdit roli favorita, v napínavé koncovce však prohráli 89:90 a ve druhé nejvýznamnější domácí soutěži končí.

Nový Jičín, který v nedávné historii hrál nejvyšší soutěž a dokonce před dvaadvaceti lety získal titul, ukázal, proč patří do horní poloviny prvoligové tabulky a s favorizovaným soupeřem držel dlouho krok. Na konci 8. minuty sice Olomoucko po koši Erika Klepače poprvé vedlo dvouciferným rozdílem, do konce čtvrtiny se však jeho vedení zmenšilo na 28:21 díky trojce Jakubu těsně před koncem čtvrtiny.

 

Domácí výběr se snažil držet krok také v následující pasáži, přiblížil se ovšem maximálně na rozdíl pěti bodů. Hráči BK REDSTONE se snažili o rychlý přechod do útoku a následné snadné zakončení. Povedené akce ukázali především v rozmezí 16. až 19. minuty a rychle získali vedení 52:36. Koncovku přesto ovládl Nový Jičín a snížil na 43:52 sedmi body v řadě.

 

Třetí čtvrtina týmu BK REDSTONE absolutně nevyšla. Na začátku druhého poločasu sice Feštr proměnil střelu za tři body, pak ale hosté vypadli z tempa a dovolili soupeři, aby šňůrou osmnácti bodů otočil na 61:55 ve 27. minutě utkání. Hanáci se zlepšili až po oddechovém čase, rychle srovnali a před poslední desetiminutovkou už zase vedli – 71:66.

 

Valaši se ale nevzdali a ve 34. minuty vyrovnali na 77:77 po bodech Kelara a přivedli střetnutí do dramatické koncovky. Vítěze určila až poslední minuta, v jejímž závěru se prosadil domácí Bukovjan a jeho trojka přinesla domácím postup. (red)

Reklama

Penzion – muzeum – cukrárna „U Veterána“

Katalog firem » Cestovní ruch » Hotely, ubytování » Penziony

V renovovaném statku z roku 1850 v lázeňské obci Slatinice v Olomouckém kraji najdete historii, relaxaci, sport, zábavu i poznání. Penzion nabízí luxusní ubytování v 10 pokojích (1x jedn...