Reklama

Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona, venku je 1.7 °C

BK REDSTONE končí v poháru

Sport

24.11.2021

V reprezentační přestávce vyrazili basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko do Nového Jičína k utkání 2. kola Českého poháru. Hosté přijeli s cílem potvrdit roli favorita, v napínavé koncovce však prohráli 89:90 a ve druhé nejvýznamnější domácí soutěži končí.

Nový Jičín, který v nedávné historii hrál nejvyšší soutěž a dokonce před dvaadvaceti lety získal titul, ukázal, proč patří do horní poloviny prvoligové tabulky a s favorizovaným soupeřem držel dlouho krok. Na konci 8. minuty sice Olomoucko po koši Erika Klepače poprvé vedlo dvouciferným rozdílem, do konce čtvrtiny se však jeho vedení zmenšilo na 28:21 díky trojce Jakubu těsně před koncem čtvrtiny.

 

Domácí výběr se snažil držet krok také v následující pasáži, přiblížil se ovšem maximálně na rozdíl pěti bodů. Hráči BK REDSTONE se snažili o rychlý přechod do útoku a následné snadné zakončení. Povedené akce ukázali především v rozmezí 16. až 19. minuty a rychle získali vedení 52:36. Koncovku přesto ovládl Nový Jičín a snížil na 43:52 sedmi body v řadě.

 

Třetí čtvrtina týmu BK REDSTONE absolutně nevyšla. Na začátku druhého poločasu sice Feštr proměnil střelu za tři body, pak ale hosté vypadli z tempa a dovolili soupeři, aby šňůrou osmnácti bodů otočil na 61:55 ve 27. minutě utkání. Hanáci se zlepšili až po oddechovém čase, rychle srovnali a před poslední desetiminutovkou už zase vedli – 71:66.

 

Valaši se ale nevzdali a ve 34. minuty vyrovnali na 77:77 po bodech Kelara a přivedli střetnutí do dramatické koncovky. Vítěze určila až poslední minuta, v jejímž závěru se prosadil domácí Bukovjan a jeho trojka přinesla domácím postup. (red)

Reklama

STK EURO-PROFICAR s.r.o

Katalog firem » Auto - moto » STK a emise

Poskytované služby: * technické prohlídky, evidenční kontroly motocyklů, osobních a nákladních vozidel do 3,5 t a jejich přívěsů * technické kontroly motocyklů, přívěsů, osobn...