Reklama

Neděle 25. září 2022, svátek má Zlata, venku je 13.9 °C

BK REDSTONE: Dvě vítězství na Federálním poháru

Sport

12.9.2022

Autor: Petr Pelíšek

Jediná nepovedená čtvrtina v průběhu tří zápasů rozhodla o tom, že basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko budou hrát v závěrečné fázi Federálního poháru ve skupině o 5. až 8. místo. Ve skupině B v Lučenci porazili Handlovou 78:73, pak prohráli s domácím výběrem 74:98, když o naději na úspěch přišli ve druhé čtvrtině, v níž dostali šestatřicet bodů. V závěrečném duelu po dramatické bitvě udolali Hradec Králové 70:68, když o úspěchu rozhodla závěrečná trojka Erika Klepače.

„Federální pohár je kvalitní soutěž a máme možnost narazit na výborné soupeře. Pro nás je ale těžké hrát tři zápasy v průběhu tří dnů. Tým se hodně obměnil, na palubovce je ještě vidět, že jsme pohromadě jen chvíli. Dvě výhry bereme pozitivně. Povzbudí nás do dalšího tréninku,“ uvedl kouč BK REDSTONE Miljan Čurovič.

Především poslední zápas ve skupině B byl hodně dramatický. Olomoucko do poslední části vstupovalo s třináctibodovým náskokem, Královští Sokoli ale dokázali skóre otočit a v koncovce dokonce o bod vedli. Pak se ale z dálky trefil Klepač a zajistil svému týmu výhru. „Ve čtvrté desetiminutovce se nám vyfaulovali pivoti, což byla nezvyklá situace. Navíc na nás soupeř vyběhl a nestíhali jsme v obraně. Ale nevzdali jsme se a výhru si zasloužili,“ uvedl autor rozhodující trefy.