Reklama

Pátek 14. srpna 2020, svátek má Alan, venku je 17 °C

Arcibiskupský palác má nový web, nabízí i vstupenky online

Tipy a názory

30.7.2020

Autor: roc jap

Arcibiskupský palác v Olomouci byl dějištěm mnoha historických událostí. Jeho slavnou minulost, ale i současnost, přiblíží nové webové stránky, které nabízí také informace a servis pro návštěvníky.

Arcibiskupský palác.

Foto: Jan Procházka

Nové webové stránky najdete na adrese 
arcibiskupskypalac.cz

„Impulsem ke spuštění stránek byla jednak snaha dát stávající webové prezentaci modernější kabát. Zároveň využíváme toho, že arcibiskupství se počátkem roku ujalo správy zámku a Podzámecké zahrady v Kroměříži a snaží se prezentaci všech objektů sjednotit. A konečně chceme návštěvníkům nabídnout lepší servis: mimo jiné tak na novém webu spouštíme online prodej vstupenek na prohlídkové okruhy,“ říká Martin Kučera, vedoucí arcidiecézního Centra pro kulturu, které v paláci zajišťuje turistický provoz. Průvodcovskou službu i v letošním roce finančně podporuje Statutární město Olomouc.

Arcibiskupský palác v Olomouci, významný příklad barokní palácové architektury na Moravě, je nejen živým sídlem olomouckých arcibiskupů a dalších lidí podílejících se na denním životě církve, ale také místem, kudy kráčely dějiny a známé osobnosti – roku 1805 se tu před bitvou u Slavkova radili ruský car Alexandr a rakouský císař František a v roce 1848 zde abdikoval rakouský císař Ferdinand a na trůn nastoupil jeho synovec František Josef I. Reprezentační místnosti však hostily i mnohé další: císařovnu Marii Terezii, papeže sv. Jana Pavla II. nebo prezidenty Masaryka, Beneše, Havla, Klause i Zemana. Právě tyto sály také tvoří hlavní část prohlídkového okruhu zpřístupněného veřejnosti.

Původní renesanční palác začal v místě dnešní rezidence stavět biskup Stanislav Thurzo na počátku 16. století a v díle pak pokračovali jeho nástupci. Třicetiletá válka a také požár v roce 1661 ovšem budovu vážně poškodily a biskup Karel II. z Lichtenštejna-Kastelkornu proto nechal rezidenci v letech 1664–1669 přestavět v barokním slohu a výrazně rozšířit. Dnešní podobu pak objekt získal během přestavby po požáru na počátku 20. století.

roc jap

Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

MODERNÍ PRODEJNA v SOKOLSKÉ 5
speciálka na osvětlení
v OLOMOUCI za SPEOU vedle náměstí Hrdinů
( přestěhováno z Koruny )

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )

Kultivované prostředí, odborný personál, velký výběr,
svítidla levná, dostupná i luxusní, klimatizováno.

Vyspělé LED technologie, multifunkční svítidla se stmíváním, změnou barvy světla z teplé do studené, nočním osvětlením atd.

Profesionální poradenství s vysokou znalostí výrobků.
NÁVRHY OSVĚTLENÍ a SVĚTELNÝCH ROZVODŮ v komerčních objektech, rodinných domech, bytech i zahradách.

ZÁRUKA 5 LET na většinu LED svítidel a LED žárovek.

V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz