Reklama

Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan, venku je 16.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Kde si užít zábavu v Olomouci a okolí? Máme pro vás skvělé tipy, kam vyrazit na podzim...

Tipy a názory

24.9.2018

Zuzana Doleželová

I když podzim nepatří k těm nejoblíbenějším ročním obdobím, zbarvené listí a poslední hřejivé paprsky slunce nám dokáží vykouzlit úsměv na rtech. A i na podzim se dá vyrazit za skvělou zábavou. Pokud uvažujete, kam se vydat na víkend nebo třeba jen kam zajít odpoledne po práci, podívejte se na náš přehled zajímavých míst, která v okolí i v samotném centru Olomouce stojí v tomto období za to!

Zábava v centru města

 

Když chcete být venku...

PLAVBY OLOMOUC
Plavby: na základě rezervace
Kontakt: www.plavbyolomouc.cz

Plavby po Moravě vstoupily letos do čtvrté sezony. V souvislosti se stavbou protipovodňových opatření se jen změnila trasa, kterou loď pluje. Zázemí provozovatelé našli u občerstvení Posezení U vodníka. Pokud si chcete užít netradiční pohled na místo, poslechnout něco z historie, pokochat se klidnou hladinou řeky, pobavit se s přáteli nebo podniknout nezapomenutelnou rozlučku se svobodou, určitě jste tady správně, a to i na podzim! :)

Foto: Jan Procházka

OLOŠLAP
Jízdy Ološlapem: je třeba rezervace
Kontakt: www.oloslap.cz

A hned další skvělý tip od již zmíněného provozovatele! Jestli toužíte po netradičním zážitku v centru města, nebo chcete oslavit narozeniny či se rozloučit se svobodou, pak je Ološlap skvělou volbou. Slouží také jako pojízdný pivní bar. Během jízdy tak můžete sledovat krásy města za doprovodu hudby a osvěžit se pivem z pivovaru Chomout. Fajn zábava zaručena!

Foto: www.oloslap.cz

KAPRODROM
Adresa: za ulicí Andělská, Olomouc
Otevírací doba: denně 08:00-22:00
Kontakt: www.kaprodromklub.cz

Ideální tip na výlet pro celou rodinu. Tady zažijete nejen vzrušující chvíle při rybolovu, ale najdete tu i klid a odpočinek v přírodním areálu kousek od centra Olomouce. Pro nejmenší je zde lanové centrum, pískoviště a spousta dalších atrakcí. Dobré jídlo si můžete dát v restauraci, kde se pro vás připravují čerstvé ryby a jiné grilované speciality. A i když třeba nerybaříte, můžete využít houpačky, pétanque, stolní fotbálek a další.

SEGWAY
Adresa: 28. října 11
Otevírací doba: denně 09:00-21:00 / doporučena rezervace
Kontakt: www.segway-olomouc.cz

Jestli toužíte poznat město trochu jinak, pak se vydejte na zážitkové a poznávací projížďky centrem i po okolí s průvodcem na SEGWAY. Pro všechny turistické projížďky tu mají ZDARMA službu bezdrátového Audioprůvodce v sedmi světových jazycích. Pro skupiny 4-6 lidí platí sleva 20 %. My jsme segway vyzkoušeli a je to fajn zážitek.

Kaprodrom; Segway

Foto: Jan Procházka

Když chcete být uvnitř...

AQUAPARK OLOMOUC
Adresa: Kafkova 526/21
Otevírací doba: ZDE
Kontakt: www.aqua-olomouc.cz

Tento nevšední areál vodních atrakcí a relaxace návštěvníkům nabízí zajímavé adrenalinové a relaxační zážitky, odpočinkové zóny, masáže a solária v rámci jednoho komplexního provozu tvořeného vnitřní bazénovou halou a venkovním areálem. Jestli patříte k milovníkům vodních hrátek, o které nechcete přijít ani na podzim, vydejte se sem. Zejména děti budou nadšené...

Aquapark

Foto: Jan Procházka & Klára Procházková

PEVNOST POZNÁNÍ
Adresa: 17. listopadu 7 (areál Korunní pevnůstky)
Otevírací doba: Po zavřeno; Út-Pá 09:00-17:00; So,Ne 09:00-18:00
Kontakt: www.pevnostpoznani.cz

Pevnost poznání je interaktivním univerzitním muzeem, kde si zábavu najdou nejen děti, ale také dospělí. Díky neformálnímu přístupu ke vzdělávání je dnes Pevnost poznání velmi inspirativním prostředím. V muzeu je k vidění několik zajímavých expozic a za návštěvu rozhodně stojí také planetárium. V Pevnosti poznání se koná řada poutavých akcí během celého roku, děti mohou navštěvovat nejrůznější kroužky a přímětské tábory, které jsou tu pořádány. Pro veškeré informace o nejnovějších událostech či akcích sledujte web.

Foto: Pevnost poznání

MINIGOLF OLOMOUC
Adresa: Olomouc City, Pražská 141 (1. patro)
Otevírací doba: Po-Pá 10:00-21:00; So, Ne, svátky 09:00-21:00
Kontakt: www.minigolfolomouc.cz

Minigolf se pyšní tím, že je atrakcí pro všechny od jednoho roku do stovky. Pokud si chcete užít s rodinou či partou přátel zábavu, určitě sem zajděte. 

Minigolf

Foto: Archiv redakce

KROKODÝLEK
Adresa: Florykova 556
Otevírací doba: Po-Čt, Ne 10:00-19:00; Pá, So 10:00-20:00
Kontakt: www.krokodylek-olomouc.cz

Krokodýlek je největší zábavní park v kraji. Nabízí více jak 25 úžasných atrakcí nejen pro děti, ale i pro dospělé. Můžete se těšit na pětipatrovou prolézací klec, lanové centrum, bazén s lodičkami, motorkovou dráhu, sedm metrů vysokou horolezeckou stěnu a mnoho dalšího. Součástí je i restaurace orientovaná na italskou kuchyni. Skvělý tip, když je venku nevlídno.

Foto: Jan Procházka

BOWLAND
Adresa: Polská 1, Galerie Šantovka
Otevírací doba: Po-Pá 11:00-22:00; So-Ne 09:00-22:00
Kontakt: www.bowland-center.cz

Jestli máte rádi týmové hry, pak vyrazte do Šantovky na bowling. Největší bowlingové centrum na Moravě s 18 profesionálními drahami a nejmodernějším softwarem na trhu čeká jen na vás. Celý prostor centra Bowland je klimatizovaný a je nekuřácký. K dispozici máte i WIFI připojení zdarma. Navíc si v Lobstru můžete dát i něco dobrého k jídlu. ;)

VIRTUÁLNÍ REALITA
Adresa: Janského 464/26 (pod lékárnou, vchod zboku budovy) 
Otevírací doba: dle rezervace na webu nebo telefonicky
Kontakt: www.virtualnirealita-olomouc.cz

Virtuální realita je zážitek vhodný pro kohokoli. Najednou mohou hrát dva hráči. Můžete se například setkat s velrybou, vydat se na průzkum egyptské hrobky, bránit hrad s lukem v ruce, pokusit se přežít v postapokalyptickém světě plném zombií, nebo si nakreslit 3D obrázek... Zajímavý zážitek, vyzkoušeno. 

Bowland; Virtuální realita

ÚTĚK Z PEVNOSTI
Adresa: Třída Míru
Otevírací doba: dle domluvy
Kontakt: www.utek-olomouc.cz

Tak tohle by si neměl nechat ujít žádný milovník adrenalinu. Interaktivní hra je určená pro 2-5 osob a cílem je dostat se z vězení za 60 minut. Ve vězení v podzemí pevnosti je téměř tma. Dostanete vězeňský obleček a zavřou vás do dvou cel. Abyste se dostali ven, musíte vyřešit všechny úkoly. Vyzkoušeno na vlastní kůži.

STRAŠIDELNÝ DŮM
Adresa: Komenského 863
Otevírací doba: St, Čt 16:00-22:00; Pá 16:00-23:00; So 10:00-13:00, 13:30-17:00, 17:30-22:00; Ne 14:00-20:00
Kontakt: www.strasidelnydum.cz

Tak tady vás čeká adrenalinová zábava ve strašidelném domě s hororovým příběhem. A jestli jste tu už byli, tak vězte, že stojí za to přijít znovu, protože od 19. září vás tu čeká úplně jiný příběh a jiné dekorace. A budete se bát...

MISTR ÚNIKU
Adresa: Schweitzerova 44
Otevírací doba: Po-Pá 10:00-22:00; So, Ne dle domluvy
Kontakt: www.mistruniku.cz

Utečete z uzamčené místnosti? Čeká vás 60 minut plných hádanek, úkolů a logických postupů. 60 minut, kdy si 2 až 5 hráčů vyzkouší, jak spolu umí komunikovat a spolupracovat. Aktuální téma zní "tajemství sousedova sklepa". Ideální pro rodiny, party přátel i jako teambuilding.

Foto: Facebook Mistr úniku

Kam na výlet v okolí

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA
Adresa: Darwinova 29, Svatý Kopeček
Otevírací doba: září 09:00-17:00; říjen-prosinec 09:00-16:00
Kontakt: www.zoo-olomouc.cz

Zoo na Svatém Kopečku je oblíbeným cílem výletů zejména rodin s dětmi. Místní zoologická zahrada patří k těm nejhezčím u nás v republice. Rozprostírá se v příjemném, zalesněném prostředí a v současnosti chová téměř 1800 kusů celkem 380 druhů zvířat. Nabízí možnost prohlídky vzácných druhů živočichů v šesti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo unikátní, 32 metrů vysokou vyhlídkovou věž (nic pro slabé nátury). Velkou výhodou je občerstvení takřka na každém rohu. Ráj pro děti i dospělé... :)

DOPORUČENÍ: Pokud se sem chystáte o víkendu, připravte se, že je tu opravdu hodně lidí a nemusí se vám podařit zaparkovat. Doporučujeme proto použít autobusovou dopravu. Jízdní řád naleznete zde.

Foto: Jan Procházka

SKI AREÁL HLUBOČKY
Adresa: Školní 126, Hlubočky
Otevírací doba bobová dráha: říjen Pá 14:00-18:00; So-Ne 10:00-18:00; o podzimních prázdninách 10:00-18:00
Kontakt: www.skiarealhlubocky.cz

Ač název areálu napovídá, že o zábavu je v Hlubočkách postaráno zejména v zimě, opak je pravdou. Najdete tady jedinou bobovou dráhu podobného typu na Moravě, na které můžete řádit i na podzim. Ale pozor, za deště se nejezdí!

RESORT HRUBÁ VODA
Adresa: Hrubá Voda
Otevírací doba: Pá 13:00-18:00; So-Ne 09:00-18:00
Kontakt: www.hrubavoda.cz

Asi 22 kilometrů od Olomouce, v údolí řeky Bystřice pod strmými kopci Oderských vrchů a Nízkého Jeseníku, najdete areál, kde je snad všechno, co potřebujete k dokonalé relaxaci. Je tu bobová dráha, dětské hřiště, minigolf, lukostřelecká aréna, disc-golf, víceúčelové hřiště, speciální Kamzíkova stezka mezi stromy, saunový svět, privátní wellness i ubytování. Dají se odtud také pořádat zajímavé výlety do okolí. Celý areál je dobře dostupný jak autem, tak vlakem. Ideální místo pro odpočinek...

Bobová dráha Hlubočky; Kamzíkova stezka Hrubá Voda

Foto: Jan Procházka

S-PORT VÉSKA
Adresa: Véska 91, Dolany
Kontakt: www.s-port.cz

Leží v krásném přírodním prostředí zasazeném na úpatí Oderských vrchů. V těsném sousedství se nachází místní sportovní areál, který zahrnuje golfové hřiště, tenisové kurty, víceúčelové hřiště, krytou halu a další aktivity. Ideální místo pro aktivní trávení volného času pro celou rodinu. A po aktivním odpočinku může následovat relax ve wellness, které tu vážně stojí za to!

Foto: Jan Procházka

HANÁCKÉ SKANZEN
Adresa: Příkazy 54
Otevírací doba: září: 10:00-16:00 (denně mimo pondělí); od října po domluvě
Kontakt: www.skanzen-prikazy.cz

Skanzen láká na běžné komentované prohlídky, dny hliněného stavitelství, interaktivní ukázky tradiční sklizně a výmlatu, kdy si sami návštěvníci mohou vyzkoušet tyto dříve běžné práce, o Vánocích a Velikonocích se zde konají řemeslné jarmarky, koncerty, filmové projekce, výstavy, divadelní představení a jiné kulturní akce. Zážitek dotvoří příjemná Hospůdka U Berana, která je otevřena během akcí.

STÁTNÍ HRAD ŠTERNBERK
Adresa: Horní náměstí 6
Otevírací doba: září denně 10:00-17:00 kromě pondělí; říjen všední dny 10:00, 12:00 a 14:00, víkendy a svátky 10:00-16:00; od listopadu jen mimořádné prohlídky viz web
Kontakt: www.hrad-sternberk.cz

Státní hrad Šternberk se nachází nedaleko Olomouce a nabízí návštěvníkům zajímavou podívanou. Původně obranné středověké sídlo ze 13. století s dochovanou válcovitou věží a zbytky opevnění hlavního paláce láká nevšední atmosférou. Půvabné kulisy hradu potom tvoří okolní lesopark a dnešní podhradí. 

Foto: www.hrad-sternberk.cz

HRAD SOVINEC
Adresa: Sovinec, okr. Bruntál
Otevírací doba: září, říjen 09:00-16:00, pondělí zavřeno; od listopadu zavřeno
Kontakt: www.hradsovinec.cz

Hrad Sovinec se nachází na jižním okraji masivu Nízkého Jeseníku, asi 13 kilometrů od Rýmařova. Počátky hradu se datují do první poloviny 14. století a ve své nynější podobě představuje unikátně zachovalou stavebně-technickou ukázku barokní vojenské architektury. Nabízí zajímavou podívanou nejen milovníkům historie, ale o víkendech se tu konají skvělé akce pro celé rodiny. Sledujte proto web, ať vám nic neuteče. :)

Foto: www.hradsovinec.cz

HRAD BOUZOV
Otevírací doba: září 09:00-16:00; říjen 09:00-15:00 - záleží na zvoleném okruhu; od listopadu hrad uzavřen
Kontakt: www.hrad-bouzov.cz

Úžasnou podívanou nabízí také Bouzov. Romantický hrad byl založen na přelomu 13. a 14. století, do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil Řád německých rytířů. Od roku 1945 je majetkem státu. V roce 1999 byl prohlášen za národní kulturní památku. Velmi často je vyhledávanou lokalitou filmařů. Stojí za návštěvu. ;)

Foto: www.hrad-bouzov.cz

ZÁMEK PLUMLOV
Adresa: Zámecká 99
Otevírací doba: září denně mimo pondělí 10:00-18:00; říjen víkendy 13:00-18:00; od listopadu zámek uzavřen
Kontakt: www.zamek-plumlov.cz

Plumlovský zámek byl postaven v letech 1680 až 1690 Janem Adamem z Lichtenštejna. Je zajímavý nejen svou historií, ale návštěvníky potěší také akce, které se tu konají. A z Olomouce je to sem kousek...

Foto: Petr Školař

ZÁMEK ČECHY POD KOSÍŘEM
Adresa: Mánesova 1
Otevírací doba: říjen 09:00-16:00 (víkendy a státní svátky); od listopadu zámek uzavřen, zpřístupněn pouze park, a to od 06:00 do 22:00 denně
Kontakt: www.zamekcechy.cz

Klasicistní zámek obklopený parkem o rozloze 21,5 hektaru, který patří k nejcennějším objektům historické zeleně na Moravě, je spjat se šlechtickým rodem Silva-Tarouca. Přítelem hraběcí rodiny byl malíř Josef Mánes, který Čechy pod Kosířem pravidelně navštěvoval a tvořil zde v letech 1849–1870. Zámek stojí za návštěvu!

Foto: Archiv zámku v Čechách pod Kosířem

JAVOŘÍČSKÉ JESKYNĚ
Adresa: Slavětín u Litovle
Otevírací doba: září, říjen Út-Ne 09:00-15:00; listopad Po-Pá vstup v 10:00 a ve 13:00
Kontakt: www.caves.cz

Podzemní systém Javoříčských jeskyní vytváří komplikovaný komplex chodeb, dómů a propastí. Byly vytvořeny v ostrůvku devonských vápenců a na jejich vývoji se podílel potok Špraněk. Podstatná část jeskyní byla objevena již v roce 1938. Doporučujeme vzít si s sebou teplejší oblečení a pevnou obuv.

Javoříčské jeskyně

Foto: Martin Koudelka, Správa Javoříčských jeskyní

MLADEČSKÉ JESKYNĚ
Adresa: Mladeč
Otevírací doba: září Út-Ne 09:00-16:30; říjen Út-Ne 09:00-15:00; listopad Po-Pá vstupy v 10:00 a ve 13:00
Kontakt: www.caves.cz

Mladečské jeskyně se nacházejí v chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví. Podzemní prostory jsou bohatě zdobeny krápníky a sintrovými náteky, jeskyně jsou opravdu krásné. I tady platí, že byste neměli zapomenout na teplé oblečení a pevnou obuv.

Dóm mrtvých, Mladečské jeskyně

Foto: Alexandr Komaško

Ať už se rozhodnete strávit den v Olomouci, nebo se s přáteli či rodinou vydáte za hranice města, užijte si společné chvíle naplno. I podzim může být úchvatný...