Reklama

Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan, venku je 15.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Kam na střední? Aktualizovali jsme velký přehled Dnů otevřených dveří na olomouckých školách

Tipy a názory

9.1.2019

Lenka Šimková

Středních škol v regionu je nepřeberné množství, a jestli si lámete hlavu nad tím, kam přihlásit vaše dítě, není nic lepšího, než si školu pořádně prohlédnout na Dni otevřených dveří. Aktualizovali jsme pro vás náš přehled středních škol v Olomouci a blízkém okolí a přinášíme vám ty školy, které ještě stále máte možnost navštívit v rámci Dne otevřených dveří.

STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLA A VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA ZDRAVOTNICKÁ EMANUELA PÖTTINGA A JAZYKOVÁ ŠKOLA S PRÁVEM STÁTNÍ JAZYKOVÉ ZKOUŠKY OLOMOUC
Adresa: Pöttingova 2, Olomouc
Kontakt: www.epol.cz
Info o škole: Škola působí ve vzdělávání zdravotnických pracovníků od roku 1948, poskytuje úplné střední a vyšší odborné vzdělání a patří dnes k největším zdravotnickým školám v České republice. Nabízí také svým žákům a studentům možnost ubytování na domově mládeže, který je nedílnou součástí školy.
Den otevřených dveří:
- v sobotu 12. ledna 2019

STŘEDNÍ ŠKOLA POLYTECHNICKÁ
Adresa: Rooseveltova 79, Olomouc
Kontakt: www.ssprool.cz
Info o škole: Škola nabízí studium ve tříletých oborech s výučním listem, čtyřletých s maturitou a odborná nástavbová studia s maturitou. Specializuje se především na výuku auto oborů, strojních a stavebních řemesel i dřevo oborů. Možnost ubytování ve vlastním domově mládeže.
Den otevřených dveří:
- pátek 11. ledna 2019 9:00 – 18:00
- sobota 12. ledna 2019 8:30 – 12:00

VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA ELEKTROTECHNICKÁ
Adresa: Božetěchova 3, Olomouc
Kontakt: www.spseol.cz
Info o škole: Škola nabízí čtyřleté maturitní obory elektrotechnika a technické lyceum. Možnost využít navazující studium na VOŠ, která nabízí studium oboru Aplikace výpočetní techniky ve dvou zeměřeních - ekonomika a telekomunikace. Ubytování zajišťuje Domov mládeže při SŠP Rooseveltova 79, Olomouc.
Den otevřených dveří:
- středa 16. ledna 2019 od 13:00 do 18:00

STŘEDNÍ ŠKOLA POLYGRAFICKÁ
Adresa: Střední Novosadská 55, Olomouc
Kontakt: www.polygraficka.cz
Info o škole: Ideální škola pro ty, které zajímá práce s počítačem, tisk, fotografování a internet. Škola nabízí čtyřleté obory grafik pro média, operátor tisku, polygrafie a designér obalů. Všechny nabízené obory jsou zakončené maturitní zkouškou. Ubytování lze využít v Domově mládeže SŠP Rooseveltova 79, Olomouc.
Den otevřených dveří:
- sobota 26. ledna 2019 od 9:00 do 13:00
- Pro zájemce o studium na naší škole nabízíme také možnost individuální prohlídky. V případě zájmu nás kontaktujte na tel.: 777 074 053 nebo e-mailu: skyva@polygraficka.cz

Na Dnech otevřených dveří čekají zájemce praktické ukázky toho, co se žáci v průběhu studia naučí.

Foto: Jan Procházka

STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA STROJNICKÁ
Adresa: 17. listopadu 995, Olomouc
Kontakt: www.spssol.cz
Info o škole: Škola nabízí čtyřleté obory zakončené maturtiní zkouškou zaměřené na oblast strojírenství. Ubytování lze využít v Domově mládeže SŠP Rooseveltova 79, Olomouc nebo v domově mládeže SŠ logistiky a chemie, U Hradiska 29, Olomouc. Ubytování studentů SŠ starších 18 let je možné také na kolejích Univerzity Palackého, které jsou v přímé blízkosti školy.
Den otevřených dveří:
- středa 16. ledna 2019 od 9:00 do 16:00
- dne 4. února proběhne Výukový den pro žáky základních školy

STŘEDNÍ ŠKOLA LOGISTIKY A CHEMIE
Adresa: U Hradiska 29, Olomouc
Kontakt: www.sslch.cz
Info o škole: Škola nabízí chemické i ekonomické obory zakončené maturitní zkouškou, dále také tříletý obor manipulant poštovního provozu a přepravy. Pro žáky, kteří mají komplikované dojíždění, nabízí škola ubytování ve vlastním domově mládeže, který je umístěný v těsné blízkosti školy.
Den otevřených dveří:
- sobota 12. ledna 2019 od 9:00 do 12:00

STŘEDNÍ ŠKOLA ZEMĚDĚLSKÁ A ZAHRADNICKÁ
Adresa: U Hradiska 4, Olomouc
Kontakt: www.szes-olomouc.cz
Info o škole: Škola nabízí tříleté učební obory i čtyřleté obory zakončené maturitní zkouškou. Studovat zde můžete obory jako chovatelství, zahradnictví, agropodnikání nebo obor umělecký kovář a zámečník. Škola nabízí také nástavbový obor podnikání pro absolventy všech tříletých učebních oborů. Možnost využít vlastního ubytování v Domově mládeže U Hradiska.
Den otevřených dveří:
- pátek 1. února 2019

GYMNÁZIUM ČAJKOVSKÉHO
Adresa: Čajkovského 9, Olomouc
Kontakt: www.gcajkol.cz
Info o škole: Gymnázium poskytuje širokou nabídku profilací. Kromě tradičního čtyřletého a osmiletého typu studia je to také obor šestiletý pro absolventy 7. tříd základních škol – bilingvní studium španělského jazyka.
Den otevřených dveří:
- středa 13. února 2019

Foto: Depositphotos.com

GYMNÁZIA A STŘEDNÍ ŠKOLY V OKOLÍ OLOMOUCE

Sigmundova střední škola strojírenská, Lutín
Adresa: Jana Sigmunda 242, Lutín
Kontakt: www.sigmundovaskola.cz
Info o škole: Škola poskytuje vzdělání s výučním listem nebo maturitou ve strojírenských oborech.
Den otevřených dveří:
- sobota 12. ledna 2019 od 8:00 do 12:00
- úterý 5. února 2019 od 9:00 do 17:00 h

Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Uničov
Adresa: Školní 164, Uničov
Kontakt: www.unicprum.cz
Info o škole: Škola nabízí tříleté učební obory i čtyřleté obory zakončené maturitní zkouškou. Kromě strojírenských oborů v nabídce naleznete i stavebnictví či obchodní akademii. Škola dále nabízí možnost ubytování ve vlastním domově mládeže, který je součástí areálu.
Den otevřených dveří:
- středa 6. února 2019

Střední odborná škola Litovel
Adresa: Komenského 677, Litovel
Kontakt: www.soslitovel.cz
Info o škole: Škola nabízí zájemcům profesní vzdělání v učebních oborech cukrář, kuchař-číšník, elektrikář, výrobce potravin - pivovarník, sladovník a výrobce potravin - mlékař. Absolventi tříletých oborů mají možnost pokračovat dvouletým nástavbovým studiem zakončeným maturitou. Možnost využít vlastní ubytování v budově školy.
Den otevřených dveří:
- středa 16. ledna 2019

Střední odborná škola lesnická a strojírenská
Adresa: Opavská 8, Šternberk
Kontakt: www.sou-stbk.cz
Info o škole: Škola nabízí tříleté učební obory lesní mechanizátor, zahradník/zahradnice, opravář lesnických strojů, obráběč kovů, mechanik opravář motorvých vozidel a čtyřletý obor podnikání zakončený maturitní zkouškou.
Den otevřených dveří:
- pátek 11. ledna 2019 od 8:00 do 16:00
- sobota 12. ledna 2019 od 8:00 do 14:00