Kostelecký Petr
16.11.2023
Ing. Petr Kostelecký
21. září 1967, Boskovice
Dlouholetý sládek litovelského pivovaru, svého času jeden z nejmladších v republice.
Pochází z Boskovic, poté studoval potravinářskou chemii na pražské VŠCHT. Tam se dostal k pivovarnictví a řemeslo si oblíbil. Prošel několik pivovarů na Moravě, než se dostal do společnosti Severomoravské pivovary, od které obdržel v roce 1994 nabídku na pozici sládka v Litovli. Tam se zapojil do procesu zavádění nových technologií a pomohl vybudovat moderní pivovar, který si váží tradicí a pivo stále vaří klasickou poctivou cestou.
S kolegy vyvinul i celou řadu oblíbených značek jako Gustav, Václav či Černý citron. Podílel se také na vzniku minipivovaru, který se používá i pro vývoj.
Aktivně se věnuje sportu, dříve hrával fotbal, nyní u něj vede tenis. Je ženatý, s manželkou mají několik dětí a žijí v Mladči.
Psali jsme
Petr Kostelecký: Někdo dělá pivo pro byznys, pro mě je to poslání
30.8.2023

DNES
Změna časuje tady. Letní čas končí, na neděli si přispíme o hodinu víc
Zprávy z regionu
DNES
Zoo Olomouc ožije Večerem duchů. Začíná Strašidelný týden plný zábavy i nevšedních zážitků
Sport
24.10.2025
Mora těsně podlehla Kladnu
Zprávy z regionu
24.10.2025

