Den pro zoologické zahrady
| Sobota 5. 9. / 10:00 - 15:00 |
Pořadatel: ZOO OLOMOUC
Místo konání: Zoo Olomouc, Svatý Kopeček, Olomouc
O akci
Ochrana přírody nekončí za branami zoologické zahrady. Zoo Olomouc se dlouhodobě zapojuje do projektů, které pomáhají chránit ohrožené druhy a jejich přirozené prostředí na různých místech světa. A právě během této akce budete mít možnost poznat některé z nich zblízka.
Představíme vám ochranářské projekty, které Zoo Olomouc podporuje, i organizace a týmy, s nimiž na jejich realizaci spolupracuje. Dozvíte se, kde konkrétně pomoc směřuje, proč je důležitá a co všechno obnáší ochrana zvířat přímo v jejich přirozeném prostředí.
K programu se připojí také zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny, hrdého partnera akce, kteří pro návštěvníky připraví vlastní interaktivní stanoviště.
Na co se můžete těšit?
Na den plný poznávání, objevování i zábavy. Čekají Vás setkání se zajímavými lidmi, vzdělávací a hravé aktivity pro děti i dospělé, interaktivní stanoviště a spousta příležitostí nahlédnout do světa ochrany přírody trochu jinak.
Přijďte zjistit, co všechno se skrývá za ochranářskou prací a jak může i zoologická zahrada v Olomouci pomáhat zvířatům na druhém konci světa.
Dorazí:
- Antelope Conservation
- The Kukang Rescue Program
- Česká společnost pro ochranu netopýrů
- Vlastivědné muzeum Olomouc
- Katedra ekologie a životního prostředí Univerzity Palackého v Olomouci

