Reklama

Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela, venku je 3.8 °C

Brouk v hlavě

Brouk v hlavě

Divadlo

Proběhlé termíny

Pátek 15. 3. / 19:00
Sobota 16. 3. / 19:00
Sobota 30. 3. / 19:00
Čtvrtek 11. 4. / 19:00
Neděle 12. 5. / 19:00
Středa 12. 6. / 19:00

Pořadatel: Moravské divadlo Olomouc

Místo konání: Moravské divadlo Olomouc, Horní nám. 22, Olomouc

Vstupné: 190 - 500 Kč Koupit vstupenku

O akci

Stylový hodinový hotýlek U galantní kočičky, prostoduchý hotelový sluha Bouton a jeho záliba v alkoholických nápojích, Kamil a jeho neschopnost vyslovovat souhlásky, Carlos a jeho nezkrotný španělský temperament, ředitel pojišťovny a téměř dokonalý manžel pan Champsboisy, vzájemně se neznající hosté a především pak brouk nasazený do hlavy paní Marcely.

Donutí ji otestovat v praxi manželovu věrnost - to jsou základní ingredience, ze kterých dokáže šikovný herecký soubor pod vedením citlivého režiséra vykouzlit pravou francouzskou delikatesu hodnou michelinské restaurace. Snad nejslavnější fraška divadelní historie, jedna z nejhranějších francouzských komedií všech dob a herci i diváky nejoblíbenější dvojrole, jakou kdy kdo napsal, to všechno a ještě mnohem více je Brouk v hlavě z pera komediální legendy Georgese Feydeaua.  

Je až s podivem, že na jeviště Moravského divadla se tato komediální klasika dostala pouze jedinkrát, a to v roce 1997. Olomouckého „Brouka“ tehdy režírovala Lída Engelová, dvojroli Boutona a Victora-Emmanuela si zahrál Dušan Urban a představení se na repertoáru udrželo pouhou jednu sezonu. To režisérka Janka Ryšánek Schmiedtová má s nově chystanou inscenací Brouka v hlavě zcela jiné ambice. Ráda by olomouckému publiku darovala poctivou „dveřovou“ komedii, na kterou se bude chodit dlouhá léta a která si své diváky najde napříč generacemi. Po Roku na vsi a Domě Bernardy Alby se tato všestranná režisérka vydá opět na pole divadelní zábavy, aby si splnila svůj dávný režisérský sen a vdechla život klasické francouzské bulvární komedii.