Kalendář akcí: Sobota 21. 10. 2017

1. HFK Olomouc vs. FC Velké Meziříčí
Sobota 21. 10. 2017 / 14:30
1.HFK Olomouc, a.s.
1.HFK Olomouc hraje ve 12. kole MSFL na domácím hřišti proti celku Velkého Meziřící.

Čert to nemá nikdy lehké...
Sobota 21. 10. 2017 / 15:30
Kino Metropol
Nejen dětmi velmi oblíbená pohádka divadla Viola Praha s hvězdným hereckým obsazením opět v Olomouci!
Volné pokračování pohádky „Čert a Káča“. Káča (Zuzana Mixová) zůstala se starým čertem Bernášem (Otakar Brousek) ve mlýně. Mladý čert Gajdula (Jan Čenský) musí složit maturitní zkoušku tím, že přinese do pekla nějakého hříšného člověka a setká se s Bernášem a Káčou. Ovšem netuší, že Bernáš je čert a Káča je ta, které se všichni čerti bojí, protože na všechny vyzrála.
Vhodné pro děti od 4 let.
Délka představení: 60 minut bez přestávky
Cena: 110 Kč - 160 Kč

DHK Zora Olomouc vs. Iuventa Michalovce
Sobota 21. 10. 2017 / 17:30
DHK ZORA Olomouc
Házenkářky DHK ZORA Olomouc hostí v 7. kole MOL ligy na domácí palubovce třetí celek tabulky Iuventu Michalovce.

matka!
Sobota 21. 10. 2017 / 18:00
Kino Metropol
Nejhorší zvuk, který můžete uslyšet v ráji, je zaklepání na dveře. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrají v thrilleru matka! manželský pár, jehož idylické soužití v nádherném domě v lůně přírody naruší nezvaní hosté, kterých neustále přibývá. Jeden z nejoriginálnějších filmařů současnosti, Darren Aronofsky natočil nezařaditelný, výsostně originální thriller, který své diváky překvapí, ať budou jakkoliv připraveni. Na matku! se podle režiséra připravit nelze.
Cena: 130 Kč.

FBS Olomouc vs Florbal Chodov
Sobota 21. 10. 2017 / 18:30
Čajkaréna Olomouc
Přijďte podpořit olomoucké florbalistky na další zápas Extraligy žen.

Špinavé spodní prádlo a Povinná slepota
Sobota 21. 10. 2017 / 20:00
Bounty Rock Cafe
UNDERGROUND IS NOT DEAD !!!!!!
Vstupné 130 Kč.

Sněhulák
Sobota 21. 10. 2017 / 20:30
Kino Metropol
Brzy napadne první sníh. Pak zabije znovu.
Po tomhle filmu už nikdy nepostavíte sněhuláka s radostí. Nejúspěšnější autor současné krimi Jo Nesbø, nejsvéráznější románový detektiv Harry Hole a jeden z nejcharismatičtějších herců své generace Michael Fassbender se spojili v adaptaci slavného detektivního thrilleru, jenž spolu s dalšími deseti „Holeovkami“ kraluje žebříčkům nejčtenějších knih současnosti.
Cena: 130 Kč

Na chvíli zapomenout na všechno
4. 10. 2017 - 28. 10. 2017
Galerie města Olomouce
V Galerii budou k vidění plastiky ze skla a obrazy Bohumila Eliáše a obrazy Jaromíra Máslera.
Vernisáž se uskuteční 4. října v 17 hodin a samotná výstava potrvá do 28. října.

20 let Olomouc.cz - výstava fotografií Jana Procházky
16. 10. 2017 - 5. 11. 2017
Galerie Šantovka
Celý rok slavíme dvacet let nejlepší adresy ve městě, portálu Olomouc.cz. Oslavy nyní vrcholí výstavou našich fotografií. Najdete je v 1. patře Galerie Šantovka. A pozor! Výstava je prodejní a výtěžek poputuje na dobročinné účely prostřednictvím sdružení Dobré místo pro život.

Signum indelebile – 150 let SGO
13. 10. 2017 - 31. 12. 2017
Vlastivědné muzeum Olomouc
Výstava k výročí 150 let Slovanského gymnázia v Olomouci.
Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 12. října v 17 hodin v sále Václava III.

Plavecký stadion
1. 1. 2017 - 1. 1. 2018
Plavecký stadion
Plavecký stadion v Olomouci nabízí širokou nabídku sportovního vyžití. Užijete si zde krytý bazén, venkovní bazén, whirpool i saunu.

Kašpárek se vrací
20. 10. 2017 - 7. 1. 2018
Vlastivědné muzeum Olomouc
Výstava loutek ze soukromé sbírky manželů Nopových.

Olomoucká synagoga (1897–1939)
19. 10. 2017 - 7. 1. 2018
Galerie Arcidiecézního muzea Olomouc
Výstava, která potrvá až do 7. ledna 2018, se bude věnovat tématu zaniklé olomoucké synagogy a také se pokusí přiblížit význam židovské komunity v historii města Olomouce, bude rozdělena na dva významové celky.
První se zaměří na stavbu synagogy z architektonického a uměleckohistorického hlediska, ten druhý se zaměří na náboženský život olomoucké židovské obce do roku 1942.
Vstup volný.

Plynutí času
12. 10. 2017 - 11. 3. 2018
Muzeum moderního umění
Výstava slovenského sochaře Jozefa Jankoviče, který patřil od šedesátých let dvacátého století k nejvýraznějším osobnostem slovenského umění a brzy dosáhl i mezinárodního uznání, ale komunistickým pohlavárům se typ jeho angažovaného umění nezamlouval.
Olomoucká výstava, na níž se umělec koncepčně podílel, měla být oslavou jeho osmdesátin. Vernisáže se však Jozef Jankovič bohužel nedožil, nečekaně a náhle zemřel letos v létě.
Vernisáž se uskuteční 12. října v 18:30