Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 15.3 °C

Zora zvládla další úkol. Vyhrála v Písku

18.2.2018

Hanačky mají za sebou další postupný krůček v cestě za účastí v play-off. Celkem jistě dokázaly zvítězit na palubovce Sokola Písek 26:21 a můžou se v klidu připravovat na sobotní domácí duel s Veselím. Ten už hodně napoví k možné účasti v první české čtyřce.

DHK ZORA Olomouc zvítězil v Písku 26:21. V sobotu hostí v zápase roku doma Veselí nad Moravou. DHK ZORA Olomouc zvítězil v Písku 26:21. V sobotu hostí v "zápase roku" doma Veselí nad Moravou. Foto: Radek Heloňa

Zora v posledním domácím utkání proti Trenčínu nepodala zrovna ukázkový výkon, proto trenér Hegar už na tiskové konferenci po tomto utkání nabádal k maximální soustředěnosti k utkání v Písku, které očekával jako velmi složité. Zápas nakonec Zora na pohled zvládla bez problémů, ale jednoduché to vůbec nebylo.
"Jeli jsme do Písku s cílem získat dva body, to se nám podařilo a jsem za to rád. V utkání jsme vedli od začátku do konce a jsem spokojený s naší prací v obraně a s přechodem do rychlého protiútoku, naopak velké rezervy jsme dnes měli v postupném útoku a v kombinační hře. Měli jsme nacvičené některé momenty, ale nesplňujeme věci, které si na trénincích řekneme, takže máme stále na čem pracovat," řekl k utkání kouč Zory Jan Hegar.
Už v 10. minutě vedly Hanačky čtyřbrankovým rozdílem 7:3. Pak Písečanky manko mírně stáhly na dvě branky (9:11), Hanačky pak ale zase přitvrdily a do šaten šly s šestibrankovým náskokem 16:10.
Ve druhé půli pak odstup udržovaly a ve třetí čtvrtině utkání dokonce navýšily na devět gólů 26:17. V samotném závěru ale domácí vysokou ztrátu zkorigovali na konečný pětibrankový rozdíl. Hanačkám přinesla body i vyrovnanost střelkyň. Čtyři hráčky daly po čtyřech brankách. Gajdošíková, Hurychová, Tereza Fryčáková a Růžičková.
Zora získala další dva body, v tabulce už je pátá a o bod přeskočila Veselí, jenž má ale o zápase méně. V sobotu 24. února hostí Hanačky doma od 17:30 právě soka v boji o play-off Veselí nad Moravou.

Sokol Písek21:26DHK Zora Olomouc
(10:16)
Nejvíce branek:Kubišová 6, Michková 5 – Hurychová, Gajdošíková, Fryčáková T. po 4, Růžičková 4/2.
Rozhodčí:Králíček, Letev
Sedmimetrové hody:1/1 – 4/4.