Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav, venku je 4 °C

Zora zdolala góly sester Fryčákových v závěru silné Michalovce

22.10.2017

Házenkářky DHK ZORA Olomouc překvapily v 6. kole MOL ligy, když na domácí palubovce dokázaly zdolat několikanásobného vítěze soutěže Iuventu Michalovce 24:23. Hanačky vedly už v poločase 15:13, v dramatickém závěru pak dokázaly urvat vítězství na svoji stranu. Poslední dvě branky Hanaček daly symbolicky dvojčata Vendula a Tereza Fryčákové.

Tereza Fryčáková trefou v poslední minutě rozhodla o výhře Zory nad Michalovcemi. Tereza Fryčáková trefou v poslední minutě rozhodla o výhře Zory nad Michalovcemi. Foto: Archív

Zora nastoupila do utkání bez zraněných Severové a Kapsové, na střední spojku se naopak vrátila uzdravená Salašová. Samotný úvod Hanačkám nevyšel, když brzy prohrávaly 2:5, ale svůj den měla Tereza Kubáčková (v utkání dala 8 branek), a tak bylo brzy srovnáno, ba dokonce Zora vedla 7:5. Olomoucké hráčky bojovaly srdnatě v obraně i v útoku a díky tomu vedly v poločase 15:13.
Ve druhé části boj o každý míč pokračoval, Zora hned navýšila na rozdíl tří branek, ale pak začala Iuventa utahovat šrouby. Ve 35. minutě Habánková ranou z dálky srovnala na 16:16. O chvíli později ještě Tatiana Gajdošíková za Zoru srovnala na 18:18, pak však hostující družstvo odskočilo gólem Bajčiové na vedení 18:22, a s Olomoucí to nevypadalo dobře.
Až v 53. minutě skórovala z dálky Kateřina Růžičková a po delší době zaznamenala střelecký úspěch domácích. Kubáčková pak proměnila sedmičku a Hanačky byly zase v zápase. Na 21:23 snižovala opět zkušená Růžičková, necelých pět minut před koncem. Zora ubránila útok, Gajdošíková to vzala na sebe a individuální akcí snížila na 22:23. Hurychová ubránila atak soupeře (prorážení), v dalším útoku dala Iuventa břevno a z brejku Vendula Fryčáková srovnala minutu a půl před koncem.
A to nebylo vše. Z dalšího brejku utekla druhá ze sester Fryčákových Tereza a zařídila pro Zoru svým gólem fantastické vítězství. Pak si ještě hostující kouč Urban vzal oddechový čas, na srovnání měly Michalovce ještě necelou minutu, ale Hanačky už si senzaci nenechaly vzít.
"My jsme se na toto utkání poctivě připravovali. Trošku jsme měli obavy z toho, jak bude vypadat naše obrana, protože nám vypadla Severová a zranila se Kapsová. Připravovali jsme se nabourat trošičku systém útočných kombinací hostujícího družstva, a to se nám v první půli dařilo. Souhlasím s tím, že závěr byl pro nás šťastnější, ale smekám před bojovností našeho družstva," hodnotil zápas kouč Zory Jan Hegar.

DHK Zora Olomouc24:23Iuventa Michalovce
(15:13)
Nejvíce branek:Kubáčková 8/3, Salašová 3 , Hurychová, V. Fryčáková, Jansová, Růžičková, Gajdošíková a Salčáková 2 - Wolingerová 6/3, Trúnová 5, Holešová 5/1.
Rozhodčí:Bubeníček, Petruška.
Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3.