Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto, venku je 1.6 °C

Zora zakončila letošní zápasy v MOL lize výhrou v Bánovcích

19.11.2017

Házenkářky DHK ZORA Olomouc zvládly poslední letošní duel MOL ligy, když vyhrály jasně na hřišti posledních Bánovců 34:26. Vítězství se ale zase nerodilo tak lehce, jak vypadá podle výsledku. Hanačky ale mají dva body a drží se na pozicích, které znamenají play-off. MOL liga má nyní reprezentační pauzu, kterou přeruší 14. prosince čtvrtfinále Českého poháru. To hraje Zora na palubovce Sokola Poruba.

Zora nastoupila v roli jasného favorita. Bánovce nad Bebravou zatím v MOL lize nevybojovaly ani bod, ale před zápasem přišla do týmu zajímavá posila, a to Klaudia Michnová, která patřila v loňské sezoně a v řadě sezon předcházejících k oporám družstva Partizánského.
Utkání mělo olomoucké družstvo po celý zápas pevně ve svých rukách. Od prvních minut si vytvářelo systematický tlak. První patnáctiminutovku dirigovala hru ze střední spojky Jarmila Trumpešová, která se také zapsala dvakrát do střelecké listiny.
Střeleckou hvězdou prvních minut však byla křídelnice Tereza Fryčáková, která svými čtyřmi brankami během sedmi minut hodně napomohla nárůstu skóre. A když se k ní přidala i druhá Tereza – Kubáčková rovněž čtyřmi brankami, skóre utěšeně rostlo. V polovině prvního poločasu vedly Hanačky 6:12. Druhá část prvního poločasu se vyrovnala, domácí hráčky byly až do konce úspěšnější a do poločasu snížily na 15:18.
"Soupeř dokazoval to, co ho zdobilo v předcházejících utkáních, a to především ofenzivní naladění. 15 vstřelených branek v naší síti v poločase bylo vysoké číslo. Naše děvčata ovšem také nezaostala v útočném pojetí a držela si od samého počátku menší či větší brankový odstup," řekl k první půli trenér Zory Jan Hegar.
První desetiminutovka po změně stran se hrála vcelku vyrovnaná házená, obě družstva rovnoměrně přidávala vstřelené branky na své konto. Rozhodující trhák se podařil olomouckému družstvu v mezidobí mezi 15. a 24. minutou, kterou vyhrálo 7:1, navýšilo na 31:20, a rozhodlo tak definitivně o osudu zápasu.
 "Za nás oba trenéry chválíme tým za odpovědný přístup k utkání a plné nasazení po celou dobu. Děvčata skvěle splnila obranné úkoly, které jsme si v obranném systému 0:6 vytýčili. Celkově naše družstvo předvedlo výborný týmový výkon, což mimo jiné dokazuje rozložení vstřelených branek. Těšíme se z toho, že se na palubovku dostaly všechny hráčky a nikdo nezklamal. Chceme také poděkovat Markétě Hurychové, že s týmem i přes svůj zdravotní hendikep odcestovala a v první půli také pomohla na palubovce. Ve druhé půli jsme ji již díky průběhu utkání mohli šetřit," dodal k utkání Jan Hegar.

HK Sokol Bánovce n. B. – DHK Zora Olomouc 26:34 (15:18)

Nejvíce branek: Matušincová 6/2, Hollá 5, Obstová 4 – Kubáčková 10/2, Fryčáková 6, Salčáková 4.
Sestava a branky Zora: Rašková, Polášková – Hurychová 1, Růžičková 1, Trumpešová 2, Jansová 1, Sovová 1, Hvostaľová 1, Salčáková 4, V. Fryčáková 1, Krajčovičová, Kubáčková 10/2, Salašová 3, Gajdošíková 3, T. Fryčáková 6. Trenéři: Jan Hegar a Libor Malínek.
Rozhodčí: Beňo, Bednár. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 310.