Středa 8. května 2024, dnes je Den vítězství, venku je 16.6 °C

Zora v Edenu na body nedosáhlala

2.4.2018

Házenkářky DHK ZORA Olomouc hrály ve 23. kole MOL ligy na palubovce DHK Slavia Praha. Hanačky v poločase vedly 12:10, ale favorit ve druhém poločase skóre utkání otočil a nakonec zvítězil 27:23. Zora ale opět předvedla kvalitní výkon, který je nadějí do závěrečných bojů o české play-off.

Házenkářky Slavie Praha porazily Olomouc 27:23. Házenkářky Slavie Praha porazily Olomouc 27:23. Foto: Ladislav Nussbauer

Ve 23. kole hrály házenkářky DHK ZORA Olomouc v Edenu, kde se pokoušely o podobné překvapení jako v Šale. V první půli se to olomouckým házenkářkám dařilo, když vedly 12:10, velkým problémem byla pro Slavii brankářka Zory Lucie Rašková. Ve druhém poločase ale začala úřadovat spojka Slavie Veronika Galušková, která předvedla další ze střeleckých koncertů, když vstřelila 11 branek.
Hanačky držely vedení do poloviny druhé půle, když byl stav 20:19 pro Olomouc. Pak Slavia otočila skóre na 22:20 a navýšila náskok na čtyři branky a ten udržela až do konce utkání. V dalším kole budou favoritem Hanačky, když hostí v sobotu od 17:30 Bánovce nad Bebravou.

DHC Slavia Praha27:23DHK Zora Olomouc
(10:12)
Sestavy a branky:Kudláčková, Hillebrandová – Motejlová, Míšová 1, Novotná, Večeřová 1, Jačková 2, Tulipánová 1, Pokorná 1, E. Svobodová, M. Svobodová, Galušková 11/2, Šetelíková 7, Chlupová, Kvášová 3 - Rašková, Polášková – Hurychová 3, Růžičková 2/2, Kapsová, Jansová 1/1, Sovová 1/0, Kašpárková, Salčáková 3, Krajčovičová, Severová 1 Kubáčková 2, Salašová 1, Gajdošíková 4, Chlandová, T. Fryčáková 5.
Rozhodčí:Freisler, Kavulič.
Sedmimetrové hody:2/2 – 3/3