Reklama

Čtvrtek 27. června 2019, svátek má Ladislav, venku je 23.9 °C

Zora si pohlídala povinné vítězství

Sport

5.1.2019

Autor: SPORT

Skoro dva měsíce trvala přestávka v interlize házenkářek. Skončila první lednovou sobotu, v 10. kole hrál tým DHK Zora Olomouc doma proti Prešovu. Dámy byly vzhledem k postavení v tabulce, jsou šesté, Prešov předposlední, jednoznačným favoritem a přesně podle předpokladů také utkání dopadlo. Nyní hanácký tým čekají tři utkání na palubovkách soupeřů.

Do vedení šly olomoucké házenkářky, bylo to ve 3. minutě. A první branku Zory dala v novém roce symbolicky nejlepší střelkyně týmu Annamaria Patrnčiaková. Domácí hráčky byly v úvodu zápasu lepší, prosazoval se střelecky, což podpořil dobrou defenzivou. A po prvním poločase vedly Hanačky o šest branek. „V první dvacetiminutovce to bylo podle našich trenérských představ. Tam jsme podali dobrý výkon, jak v obranné činnosti, tak i v rychlém nebo postupném útoku,“ řekl trenér DHK Zora Jan Hegar.

Nejlepší střelkyní DHK Zora proti Prešovu byla Annamaria Patrnčiaková (č. 21)

Foto: Petr Pelíšek

Po přestávce Dámy poněkud vypadly z role, Prešov zlepšil produktivitu a ve 44. minutě to bylo rázem jen o tři branky. „V prvním poločase jsme asi byli ještě v autobuse. Ve druhém už jsme zjistili, že pokud hodíme míč na branku, tak by z toho mohl být gól, což je princip házené. Bohužel jsme na to přišli trošku pozdě,“ řekl trenér Prešova Maroš Vikartovský. „Po prostřídání bylo vidět, že náš výkon šel dolů. Do začátku druhé půlky se přenesla ta letargie ze závěru prvního poločasu,“ řekl domácí trenér Hegar. Pak ale domácí trenéři opět prostřídali, patnáct minut před koncem se hra zlepšila a Zora bez problémů získala povinné dva body. „Hledali jsme se jako tým, soupeř toho dokázal využít. Pak jsme opět udělali změnu na postu střední spojky a už jsme utkání znovu kontrolovali. A dohráli to v klidu. Body jsou pro nás velmi důležité,“ podotkl.

DHK Zora Olomouc – ŠŠK Benaco Prešov 32:26 (18:17)

Rozhodčí: Pavel Fridel, Tomáš Kučerka. Sedmičky: 5:5. ŽK: 3:3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 250

DHK Zora Olomouc: Haládiková, Rašková – Hurychová 7, Závišková, Trumpešová, Kapsová, Jansová 3/1, Sovová 1, Salčáková, Žáčková, Kašpárková 3/1, Krajčovičová 4, Severová, Salašová 1, Gajdošíková 4, Řezníčková, Patrnčiaková 9/3, Chlandová. Trenér Jan Hegar. Asistent Libor Malinek.

Bemaco ŠŠK Prešov: Feščáková, Goboňová, Poláková – Dvorščáková, Belušková, Čirčová 1, Popovcová 2, Ljebjedjevaová, Ratvajská 5, Vraňuchová, Šutranová 15/5, Petrovská, Soláriková, Magdová, Ščerbáková 1, Puzderová, Vencuriková 2, Klučková, Demajová. Trenér Maroš Vikartovský.

Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

NOVĚ OTEVŘENÁ PRODEJNA v SOKOLSKÉ 5
v OLOMOUCI za SPEOU vedle náměstí Hrdinů
( přestěhováno z Koruny )

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )

Kultivované prostředí, odborný personál, velký výběr,
svítidla levná, dostupná i luxusní, klimatizováno.

Vyspělé LED technologie, multifunkční svítidla se stmíváním, změnou barvy světla z teplé do studené, nočním osvětlením atd.

Profesionální poradenství s vysokou znalostí výrobků.
NÁVRHY OSVĚTLENÍ a SVĚTELNÝCH ROZVODŮ v komerčních objektech, rodinných domech, bytech i zahradách.

ZÁRUKA 5 LET na většinu LED svítidel a LED žárovek.

V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz