Reklama

Pátek 27. listopadu 2020, svátek má Xenie, venku je 0.5 °C

Zora otočila zápas s Plzní

Sport

15.11.2020

Autor: Petr Pelíšek

Házenkářky DHK Zora Olomouc hrály v 11. kole interligy doma proti Plzni. Návrat do soutěžního procesu po vládní korona pauze se Hanačkám podařil. Po prvním poločase sice prohrávaly, ale druhý vyzněl jasně v jejich prospěch.

Vice než celý první poločas trvalo Hanačkám, ne že se řádně zakously do svého soupeře z Plzně, který působil na olomoucké palubovce hodně svižně a vůbec nebral do úvahy, že by si nechtěl odvést domů první body po návratu mezi elitu. S výjimkou prvních šesti minut, kdy se domácí družstvo ujalo vedení a vedlo až tříbrankovým rozdílem, přišlo desetiminutové odmlčení, kdy byla nejproduktivnější domácí hráčkou brankařka Haládíková. Ta si zapsala šest úspěšných zákroků, a když podobě úspěšná byla i hostující gólmanka Řezáčová, nebylo divu, že se skóre obrátilo ve prospěch hostujícího celku. Ten zaznamenal v období mezi 6. a 20. minutou osm branek, zatímco domácí střelkyně byly úspěšné pouze dvakrát. Poslední desetiminutovka prvního poločasu se pak nesla ve znamení řady vyloučení domácích hráček, dokonce v čase 25:18 až 26:48, hrály skoro minutu jen se třemi hráčkami v poli. Domácí děvčata na štěstí zabojovala, trojnásobnému oslabení se ubránila, navíc v této kritické době hostující družstvo nepoměnilo sedmičku. Poločas skončil vedením hostujícího celku 10:11.

Po změně stran trvalo úspěšné tažení Západočešek, ty přidaly tři branky, proti dvěma trefám, domácích, které se však konečně probudily. K obratu zavelela Tereza Fryčáková, která třemi brankami otočila vývoj ve prospěch domácího týmu na vedení 15:14. Poté následovala šestigólová série Zory na 21:15 a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Domácí si tak připsaly důležité dva body, přestože se jim po většinu utkání vůbec dařilo.

DHK Zora Olomouc – DHC Plzeň 28:21 (10:11)

Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Vyloučení: 6:0. ČK: Jansová. Sedmičky: 0 – 4/3. Hráno bez diváků.

DHK Zora Olomouc: Haládiková, Polášková – Závišková 6, Roupcová, Kapsová 1, Jansová 4, Sovová 2, Protivánková, Kašpárková 3, Přikrylová 3, Krajčovičová, Gajdošíková, Fryčáková 5, Možíšová 1, Žůrková, Kubáčková 3. Trenér Květoslav Kuba.
DHC Plzeň: Řezáčová, Malá – Kepková 3, Šmrhová 1, Bušauerová 1, Formanová 1, Drozdová 1, Mancellari, L. Galušková 5, Lásková, D. Galušková 4/3, Vlachová 6, Janečková. Trenér Richard Řezáč.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Cestovní kancelář VICTORIA

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře a agentury, ON-LINE prodej

Jsme česká cestovní kancelář působící na trhu již 28 let. Specializujeme se především na rodinnou dovolenou u moře za velmi přijatelné ceny. Naší specialitou je dovolená v mobilních dome...