Zora ztratila závěr se Šalou a ve Zlíně tak nesmí prohrát - OLOMOUC.CZ
Reklama

Úterý 16. září 2025, svátek má Ludmila, venku je 17 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Zora ztratila závěr se Šalou a ve Zlíně tak nesmí prohrát

Sport

6.4.2014

Autor: rhe

Házenkářky DHK ZORA Olomouc nastoupily ve 21. kole proti tradičnímu slovenskému soupeři Slovan Duslo Šala. Hanačky potřebovaly nutně zvítězit, aby si udržely dvoubodový náskok na Zlín, který hrál souběžně ve Veselí. Právě Zlín je hlavním konkurentem Zory v boji o čtvtou příčku zajišťující boj o medaile. Kýžená výhra se nepovedla, a protože Zlín vyhrál ve Veselí, mají nyní oba konkurenti stejně. Zora tak nesmí prohrát, aby postoupila do vysněného play-off.

Zora nastoupila k mistrovskému utkání po třítýdenní reprezentační pauze. V reprezentaci měli trenéři Bělka a Fabíková tři hráčky, ale jen Kristýna Salčáková zasáhla naplno do kvalifikačních bojů s Černou Horou. Kubáčková se Severovou spíše sbíraly cenné zkušenosti v nejlepším českém výběru.
Záčátek zápasu se o 10 minut opozdil, protože po státních hymnách vypadlo v hale Zory osvětlení. První gól dala sice Šala, ale pak patřil první poločas Zoře, která vedla už 9:5 a 11:6, ale Duslo má opravdu kvalitní kádr, a tak mu na konci poločasu stačily krátkodobé výpadky ve hře Hanaček, aby náskok domácích stáhlo.
Útok Zory táhla zejména v konci poločasu Kateřina Růžičková, která ze spojky trefovala zázračně. V obraně nemohl trenér Bělka brzy počítat s Terezou Kubáčkovou, která byla dvakrát vyloučena a při třetím trestu by hrozil odchod do kabiny. Poločas nakonec Zora vyhrála o dvě branky 16:14, ale hra Šaly, kterou řídila slovenská reprezentantka Szarková, dávala tušit, že ve druhé části přijdou lapálie.
A ty skutečně přišly. Do 45. minuty ještě Hanačky držely se Šalou krok, když oba týmy proměňovaly útočné akce a stav byl stále o gól pro Zoru, posléze vyrovnaný. Ale ve 47. minutě šli hosté do vedení a Olomouc se v útoku přestala prosazovat a rázem šla Šala do náskoku. Najednou to bylo o čtyři branky 21:25 a výhra se začala vzdalovat.
Zora to nevzdávala, Hanačky bojovaly jako lvice, Kristýna Salčáková neúnavně řídila ofenzívu, ale Šala si už dala pozor na střely Růžičkové z dálky a další akce jako shozy na pivota Severovou nebo proskoky Berové, které duel střelecky bohužel nevyšel, se nedařily.
V závěru měla Zora sice přesilovky, ale vyrovnání už to nebylo, a tak prohrála 25:29. "Jsme spokojeni s výkonem, který hráčky předvedly. Nevypustily to do poslední vteřiny, škoda některých momentů, kdy jsme nastřelili několik tyček, ztratili zbytečně pár míčů. V závěru už přišla únava, proto tam přišly chyby. Rozhodla asi zkušenost. Šala si to vepředu zkušeně uhrávala, už nevalila tak rychle dopředu na brejky. Proti tak kvalitnímu družstvu to byl dobrý výkon, který když zopakujeme ve Zlíně, tak věřím, že postoupíme," řekl k utkání kouč Zory Jan Bělka.
Zlín dokázal o dvě branky zvítězit ve Veselí, a tak má Olomouc i Zlín nyní stejně bodů. Protože Hanačky na podzim doma vyhrály, stačí jim ve Zlíně i remíza. Jak detektivka boje o play-off dopadne, se dozvíme příští sobotu.
"Musíme ve Zlíně minimálně remizovat, bude to vyrovnané, ať vyhraje lepší a postoupí. Asi to tak mělo být," dodal k rozhodujícímu zápasu, který se bude hrát ve Zlíně Jan Bělka.

DHK Zora Olomouc25:29HK Slovan Duslo Šaľa
(16:14)
Nejvíce branek:Růžičková 8/2, Ždánská 4, Dostálová 4, Salčáková 4/1 - Súkenníková 7, Bíziková 6, Kodajová 5/1.
Rozhodčí:Bubeníček, Kosmák.
Sedmimetrové hody:4/3 - 5/3.
Vyloučení:4 - 4.
Diváků:250

Interliga házenkářek 21. kolo:
DHK ZORA Olomouc - Slovan Duslo Šaľa 25:29 (16:14)
Nejvíce branek: Růžičková 8/2, Dostálová, Salčáková, Ždánská po 4 - Súkenníková 7, Bíziková 6, Kodajová 5/1.
Danlog Partizánske - ŠKP Piccard Senec 36:20 (20:9)
Nejvíce branek: Blažeková 6, Michnová, Kertészová po 5 - Žákovská 6, Kurčinová 6/3, Štefíková 4/1.
Sokol Písek - Házená Jindřichův Hradec 31:15 (14:8)
Nejvíce branek: Malá 9, Součková, Šichmanová po 3 - Matoušková 4, Krupicová 4/1, Kylarová, Kohoutová po 2.
Sokol Poruba - Iuventa Michalovce 24:32 (12:14)
Nejvíce branek: Hrbková 9/5, Adámková, Mýlková po 4 - Szöllösiová 8, Tobiašová 7/1, Kiridžičová 6.
Slavia Praha - Baník Most 33:24 (14:12)
Nejvíce branek: Keclíková 9/2, Rajnohová 7, Kutlvašrová, Selucká po 5 - Růčková 6, Beňušková 6/3, Janoušková 3.
Veselí nad Moravou - HC Zlín 19:21 (11:8)
Nejvíce branek: Šustková 6/2, Tomečková 4 - Tóthová 6/2, Hradilová 4.

Reklama

BISTRO TERNO

Katalog firem » Obchod » Supermarkety, hypermarkety, obchodní domy a centra

Supermarket TERNO nabízí největší nabídku potravin od regionálních výrobců a pěstitelů.