Reklama

Čtvrtek 22. srpna 2019, svátek má Bohuslav, venku je 22.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Zoo láká na zimní procházku. Do konce února je snížené vstupné

Zprávy z regionu

8.2.2019

Autor: red

Je mýtem a pověrou zároveň, že v zimě v zoologické zahradě není co k vidění. Naopak. Zimní procházka zpestřená pohledem na zvířata je více než příjemná. Během zimy je navíc možné si užít zvířat, která se v létě před pálícím sluncem ukrývají. Snížené vstupné platí ještě po celý měsíc únor.

Foto: Archiv zoo

KLOKANI NA SNĚHU, NEBO V 1+1
Zvířata, která v olomoucké zahradě chovají, jsou za léta strávená v ní mnohdy teplotně adaptovaná. A tak je možné vidět třeba i klokany, jejichž přirozená domovina v Austrálii během roku jistě skýtá zcela jiné teploty, než panují zde v zimních měsících, jak dovádí na sněhu. Klokani mají navíc k dispozici své 1+1 s vyhřívanou podlahou.

ZIMOVIŠTĚ
Samozřejmě však v zoo dbají na to, aby zvířata, jimž chladné měsíce přirozeností nejsou, nikterak
netrpěla. Některá tráví část roku na svých zimovištích – adax, oryx, jisté druhy opeřenců, jiná (jako třeba žirafy) bývají ve své vnitřní ubikaci a ven se chodí podívat jen na omezenou dobu. Opice pobývají taktéž ve svých vytápěných pavilonech.

MAKACI SNESOU VŠECHNO
Naopak makaci červenolící jsou vybaveni hustou srstí a nic jim neschází. Zimu tráví ve výběhu, ale je jim ponechána možnost ukrýt se v přístřešku, v němž je podlaha částečně vyhřívaná podlahovým topením a kde dostávají krmení.

ZIMNÍ LABUŽNÍCI
A pak jsou však i zvířata, kterým třeskutá zima nejen sluší, ale i lahodí. Ať už se jedná o tygra ussurijského, soby, mandžuské levharty, sovice sněžní, všechny horské kopytníky a jiné.