Reklama

Neděle 24. ledna 2021, svátek má Milena, venku je 1 °C

Změna v Sigmě: Šimon Falta přestoupil do Plzně

Sport

11.1.2021

Autor: Petr Pelíšek

V SK Sigma Olomouc skončil záložník Šimon Falta. V týdnu před startem jarní části FORTUNA:LIGY přestoupil do FC Viktoria Plzeň, kde podepsal smlouvu na dva a půl roku. Faltovi by v létě v Olomouci skončil kontrakt, nyní by měli Hanáci mít z jeho odchodu nějaký profit, pak už by mohl odejít například do zahraničí zdarma. Sigma o odchodu napsala na svém webu.

„Už před rokem se Šimon netajil tím, že by chtěl změnit působiště a že nemá zájem smlouvu v Olomouci prodloužit. Odvedl u nás v Sigmě Olomouc kus práce a já mu v novém angažmá přeji hodně štěstí. Zároveň bych chtěl vyzdvihnout velmi korektní a seriózní jednání ze strany Plzně. Věděli, že Šimonovi v létě končí smlouva a byla zde snaha a ochota vytvořit takové podmínky pro hráče i pro Sigmu, aby se přestup mohl realizovat již nyní v lednu,“ řekl sportovní manažer Ladislav Minář pro klubový web.

Šimon Falta přišel do SK Sigma z Dolní Dobrouče, na Hané působil od žákovských kategorií. V Sigmě hrál od roku 2007. S týmy U 15, U 17 a U 19 slavil mistrovské tituly. Za Olomouc odehrál v elitní soutěži 147 utkání, nastřílel 15 branek.

Záložník Šimon Falta (č. 20) ještě v dresu SK Sigma Olomouc.

„Jsem rádi, že se přestup podařilo realizovat. Šimon přestupuje do jednoho z nejlepších klubů u nás a je to pro něj další posun v kariéře,“ řekl pro web Plzně David Nehoda z agentury Nehoda Sport, která hráče zastupuje.

„Nabídka z Viktorky mě velmi potěšila a jsem rád, že došlo k dohodě klubů. Je to pro mě obrovská výzva, na kterou se těším a budu chtít týmu pomoci,“ řekl po podpisu smlouvy Šimon Falta pro internetovou stránku Viktorie Plzeň. „První dojmy jsou skvělé, zázemí i prostředí Doosan Areny se mi moc líbí,“ dodal.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

OPTIKA ALEXA

Katalog firem » Obchod » Oční optika

AKCE NA LEDEN - ÚNOR
Při nákupu nad 1500,- Kč tvrzené čočky ZDARMA!
Při nákupu nad 2500,- Kč čočky s antireflexní úpravou a tvrzením ZDARMA!
Akce platí při nákupu obruby.
Více informací na prodejně.