Reklama

Pátek 24. května 2019, svátek má Jana, venku je 13.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Zemřela malířka Jana Jemelková

Zprávy z regionu

9.8.2018

Autor: roc jap

Ve věku let devadesáti let zemřela v noci na dnešek po dlouhé nemoci olomoucká malířka a grafička Jana Jemelková. V rámci svého pedagogického působení vychovala několik generací učitelů výtvarné výchovy na různých školách v regionu. Ve své volné tvorbě se zaměřovala na malířské a grafické ztvárnění motivů z historické Olomouce nebo hledala inspiraci v krásách přírody.

Jana Jemelková, olomoucká malířka a grafička. Zemřela ve věku let devadesáti let v noci na 9. srpna.

Foto: Vojtěch Jemelka

Jana Jemelková se narodila 4. dubna 1928 v Praze, studovala na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Absolvovala v roce 1951. Většinu svého života prožila v Olomouci, kde mimo jiné působila jako odborná asistentka na Univerzitě Palackého (dnešní Pedagogická fakulta) či byla od roku 1991 členkou Spolku olomouckých výtvarníků.

V rámci svého pedagogického působení vychovala několik generací učitelů výtvarné výchovy na různých školách v regionu. Ve své volné tvorbě se zaměřovala na malířské a grafické ztvárnění motivů z historické Olomouce nebo hledala inspiraci v krásách přírody. Zaměřovala se též na exlibris, grafiku malých formátů či PF.

Zemřela v noci na dnešek, 9. srpna 2018, v Olomouci. Poslední rozloučení proběhne v chrámu svatého Mořice ve čtvrtek 16. srpna při zádušní mši svaté od 13:30.

roc jap

Reklama

MAXIRELAX - travel agency, CA

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře a agentury, ON-LINE prodej

Zastupujeme více jak 330 cestovních kanceláří z ČR, Rakouska, Německa a Slovenska. Garantujeme stejné ceny jako pořádající CK včetně bonusových programů a zájezdů last minute! Vybírat...