Reklama

Pátek 24. května 2019, svátek má Jana, venku je 13.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Zemřela malířka Jana Jemelková

Zprávy z regionu

9.8.2018

Autor: roc jap

Ve věku let devadesáti let zemřela v noci na dnešek po dlouhé nemoci olomoucká malířka a grafička Jana Jemelková. V rámci svého pedagogického působení vychovala několik generací učitelů výtvarné výchovy na různých školách v regionu. Ve své volné tvorbě se zaměřovala na malířské a grafické ztvárnění motivů z historické Olomouce nebo hledala inspiraci v krásách přírody.

Jana Jemelková, olomoucká malířka a grafička. Zemřela ve věku let devadesáti let v noci na 9. srpna.

Foto: Vojtěch Jemelka

Jana Jemelková se narodila 4. dubna 1928 v Praze, studovala na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Absolvovala v roce 1951. Většinu svého života prožila v Olomouci, kde mimo jiné působila jako odborná asistentka na Univerzitě Palackého (dnešní Pedagogická fakulta) či byla od roku 1991 členkou Spolku olomouckých výtvarníků.

V rámci svého pedagogického působení vychovala několik generací učitelů výtvarné výchovy na různých školách v regionu. Ve své volné tvorbě se zaměřovala na malířské a grafické ztvárnění motivů z historické Olomouce nebo hledala inspiraci v krásách přírody. Zaměřovala se též na exlibris, grafiku malých formátů či PF.

Zemřela v noci na dnešek, 9. srpna 2018, v Olomouci. Poslední rozloučení proběhne v chrámu svatého Mořice ve čtvrtek 16. srpna při zádušní mši svaté od 13:30.

roc jap

Reklama

Penzion – muzeum – cukrárna „U Veterána“

Katalog firem » Cestovní ruch » Hotely, ubytování » Penziony

V renovovaném statku z roku 1850 v lázeňské obci Slatinice v Olomouckém kraji najdete historii, relaxaci, sport, zábavu i poznání. Penzion nabízí luxusní ubytování v 10 pokojích (1x jedno...