Reklama

Pátek 3. dubna 2020, svátek má Richard, venku je -0.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Ze svodky olomoucké policie: objevené auto, granát v silnici, odcizený hořák i senior okradený na toaletě

Krimi

4.9.2019

Autor: red

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Kdo ukradl auto a odstavil ho v Lutíně?
"Z přečinu neoprávněné užívání cizí věci je podezřelý zatím neznámý pachatel, který se někdy v rozmezí od 20. 8. do 3. 9. 2019 zmocnil a následně neoprávněně užíval nákladní vozidlo Mazda, které bylo zaparkované v jedné z místních částí Lutína. Škoda byla odhadována na předběžně 80 000 korun. Vozidlo bylo následně v úterý 3. 9. 2019 vypátráno odstavené v obci Lutín. Policisté na případu pracují a prověřují veškeré okolnosti a souvislosti. Pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí za uvedený přečin trest odnětí svobody až na dva roky," popsala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Nález munice
V úterý 3. září dopoledne oznámil na linku 158 třiatřicetiletý muž, že při výkopových pracích na rekonstrukci komunikace v obci Domašov u Šternberka nalezl předmět připomínající munici. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že se jedná o dělostřelecký granát ráže 75 mm. Pyrotechnik provedl kontrolu okolí pomocí detektoru kovů a nalezl 0,6 kg zkorodované malorážkové munice. Veškerou munici zajistil a převzal si ji k likvidaci. "Při uvedené události nedošlo k evakuaci osob, ani k žádnému zranění či škodě na majetku," sdělila Urbánková.

Hořák schoval za pas kalhot
V úterý 3. září v dopoledních hodinách byl v jednom z olomouckých nákupních center přistižen při krádeži dvaadvacetiletý muž. "Z volného prodeje nářadí vzal jeden hořák crème brûlée za 879 korun, schoval si ho za pas kalhot a prošel přes samoobslužné pokladny, aniž by ho zaplatil. Tam byl zadržen ostrahou nákupního centra. Odcizené zboží bylo vráceno nepoškozené zpět na prodejnu. Přivolaní policisté zjistili, že mladý muž byl v nedávné minulosti za obdobnou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán. Nyní mu tak, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí za přečin krádež trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let," uvedla mluvčí policie. 

Okraden v prostoru toalet
V úterý oznámil na linku 158 dvaaosmdesátiletý pán, že byl okraden. Někdo mu zcela nepozorovaně odcizil v jednom z olomouckých nákupních center, v prostoru toalet, z batohu, který měl na zádech, peněženku. "Pán v ní měl osobní doklady, platební kartu, 1 060 korun a drobné písemnosti a fotografie. Vznikla mu tak škoda za předběžně 1 460 korun. V dané věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," uzavřela Irena Urbánková.