Reklama

Pondělí 19. srpna 2019, svátek má Ludvík, venku je 20.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Ze svodky městské policie: zatoulané ovce, bratři zloději i ztracená seniorka

Krimi

31.1.2019

Autor: red

Strážníci v Olomouci během včerejšího dne řešili i tyto případy, podívejte se.

Foto: MP Olomouc

Ovce se vydaly na výlet
Na volně pohybující se stádo patnácti ovcí na poli poblíž Lazecké ulice byli ve středu kolem půl druhé odpoledne upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala oznamovatele a ten jim sdělil, že se jedná o opakovaný jev. Přes operační středisko se podařilo vyrozumět zájmové sdružení, které je majitelem zvířat. "Člen sdružení potvrdil, že se jednalo o opakovaný útěk a není v jeho silách stádo zabezpečit. Poté, co se dostavil na místo, se postaral o to, aby se zvířata dostala zpět do výběhu. Celý incident byl oznámen správnímu orgánu pro podezření z porušení zákona o ochraně zvířat proti týrání, kdy právnická osoba neučinila opatření proti úniku zvířat. Ve správním řízení zde hrozí pokuta do výše 50 tisíc korun," uvedl mluvčí MP Olomouc Petr Čunderle. 

Já na bráchu, brácha na mě
Povedenou bratrskou dvojici řešili olomoučtí strážníci. Hlídka byla vyslána na základě telefonického oznámení do supermarketu na Foerstrově ulici, kde ostraha zadržela dva muže ve věku 31 a 41 let. "Pracovník ostrahy strážníkům uvedl, že viděl, jak jeden z mužů bere na prodejní ploše dvě balení kávy a ty následně dává druhému z dvojice do batohu. Mladší z bratrské dvojice následně prošel přes pokladnu, ovšem bez zaplacení," sdělil Čunderle. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku byla celá věc oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení.

Pohřešovaná žena skončila na služebně
Ve středu půl hodiny po poledni přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc žádost o spolupráci od Policie ČR, a to ohledně pohřešované ženy. "Devětasedmdesátiletá žena se měla svému manželi vzdálit v areálu fakultní nemocnice a on ji nemohl najít. Několik minut po oznámení se na služebnu dostavila žena, která sem přivedla pohřešovanou seniorku. Žena byla fyzicky v pořádku, ale působila velmi dezorientovaně. Do příjezdu státní policie jedna ze strážnic ženu uklidnila, nabídla jí teplý čaj a poté ji předala kolegům," popsal závěrem Čunderle.