Reklama

Pátek 26. dubna 2019, svátek má Oto, venku je 14.6 °C

Ze svodky městské policie: vypitá vodka, ukradený tabák i asistence záchranářům

Krimi

11.2.2019

Autor: red

O uplynulém víkendu měli městští policisté plné ruce práce. Podívejte se, jaké případy mimo jiné řešili.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Část vodky vypila, zbytek ukradla
V pátek 8. února před devátou hodinou ranní byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni do nákupního centra na Kafkově ulici. Na místě již na hlídku čekal pracovník ostrahy a ten jí sdělil, že viděl na prodejní ploše ženu, která nejdříve vypila třetinu láhve vodky a zbytek poté dala do tašky. S takto uschovaným zbožím následně prošla přes pokladnu, ovšem bez zaplacení. Škoda byla vyčíslena na 150 Kč. Vzhledem k tomu, že se nejednalo o první takový přestupek ženy, byla celá věc oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení.

Utekl i s tabákem
Odcizené tabákové výrobky za téměř 400 Kč má na svědomí neznámý pachatel. Na strážníky městské policie se v pátek půl hodiny po poledni obrátila pracovnice novinového stánku na ulici I. P. Pavlova. Žena hlídce sdělila, že ke stánku přišel neznámý muž, který si chtěl zakoupit tabákové výrobky. Poté, co jej oznamovatelka nachystala, muž zboží vzal z prodejního pultu a utekl s ním směrem k Brněnské ulici. "Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem se bude případem zabývat správní orgán, kterému bylo vše oznámeno," uvedl mluvčí MP Olomouc Petr Čunderle.

Nejdříve zlomená noha, poté epileptický záchvat
V pátek a v neděli řešili strážníci dva případy, kdy poskytovali první pomoc osobám se zdravotními problémy. "Nejprve hlídka řešila muže ležícího na chodníku na ulici Kosinova, který si po pádu stěžoval na bolest ruky a nohy. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří následně pětačtyřicetiletého Poláka odvezli se zlomeninou kotníku do fakultní nemocnice na ošetření. Druhý případ se odehrál v neděli po poledni na ulici Jeremenkova, kde třiadvacetiletá žena dostala epileptický záchvat. Po prvotní pomoci od strážníků byla opět přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o ženu postarala," sdělil Čunderle.

Reklama

metr2 reality s.r.o.

Katalog firem » Služby » Realitní kanceláře

Metr2reality s.r.o. je česká realitní kancelář se sídlem v Olomouci, která se úspěšně pohybuje na trhu již více než 5 let, kterým předcházela více než 10 letá praxe. Za tu dobu získal...