Reklama

Pondělí 19. srpna 2019, svátek má Ludvík, venku je 21.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Ze svodky městské policie: ukradený kabanos, schovaná bunda i koupel v potoce

Krimi

21.1.2019

Autor: red

Olomoučtí strážníci se o víkendu nenudili. Podívejte se, k jakým případům byli povoláni...

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Utekl i s kabanosem
V pátek 21. ledna byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni Jeremenkovu ulici, kde mělo v prodejně masa a uzenin dojít ke krádeži. "Pracovnice obchodu hlídce sdělila, že do prodejny vešel mladík, který následně chtěl tlačenku a chléb. Když mu žena řekla, že uvedené zboží nemá, mladík se nahnul přes pult a odcizil dva kilogramy čabajkového kabanosu v hodnotě 300 Kč, se kterým poté z obchodu utekl," uvedl mluvčí MP Olomouc Petr Čunderle. Hlídka muže odpovídajícího popisu spatřila o několik minut později, jak nastupuje do tramvaje na hlavním nádraží. Muž byl dostižen v centru města. "Zde hlídka zjistila, že se jedná o dvacetiletého mladíka v silně podnapilém stavu. Vzhledem k této skutečnosti byl dotyčný převezen na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění, kde mu byla zjištěna hodnota přes dvě promile alkoholu v dechu. Následující den po propuštění z protialkoholní a záchytné stanice byl mladík poučen, že jeho přestupkovým jednáním se bude zabývat správní orgán," doplnil Čunderle.

Opilý muž nemohl vylézt z potoka
Oznámení o podnapilém muži, který se brodí korytem Mlýnského potoka poblíž mostu u sokolovny v Kateřinské ulici a nemůže sám vylézt, přijalo v pátek v odpoledních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. "Hlídka v místě nalezla muže, kterému následně pomohla vylézt z vody na břeh. Muž strážníkům sdělil, že do vody spadl bez cizího zavinění a poté mu proud potoka odnesl batoh," sdělil Čunderle. Protože byl podnapilý a silně podchlazený, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o něj postarala. 

Krádež bundy ho vyjde draho
S informací o zadrženém pachateli krádeže se na městkou policii obrátil v pátek 21. ledna pracovník ostrahy jedné z prodejen konfekce v nákupním centru na Polské ulici. "Zadržený muž si pod svou bundu schoval bundu v hodnotě necelých tisíc korun a s tou následně prošel přes pokladnu, ovšem bez zaplacení. Při řešení krádeže vyšlo najevo, že šestadvacetiletý muž z Karviné byl již v minulosti pro majetkový trestný čin řešen, a proto si ho na místě převzala Policie ČR," uzavřel Petr Čunderle.

Reklama

Veterinární klinika MVDr. Martin Škrabal

Katalog firem » Služby » Veterinární ordinace

Všeobecná medicína malých zvířat Zabýváme se všemi odvětvími medicíny malých zvířat včetně hlodavců a plazů. Nonstop služba Akutní případy ošetřujeme na našem pracovišti...