Reklama

Pátek 19. dubna 2019, svátek má Rostislav, venku je 19.5 °C

Ze svodky městské policie: ukradený kabanos, schovaná bunda i koupel v potoce

Krimi

21.1.2019

Autor: red

Olomoučtí strážníci se o víkendu nenudili. Podívejte se, k jakým případům byli povoláni...

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Utekl i s kabanosem
V pátek 21. ledna byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni Jeremenkovu ulici, kde mělo v prodejně masa a uzenin dojít ke krádeži. "Pracovnice obchodu hlídce sdělila, že do prodejny vešel mladík, který následně chtěl tlačenku a chléb. Když mu žena řekla, že uvedené zboží nemá, mladík se nahnul přes pult a odcizil dva kilogramy čabajkového kabanosu v hodnotě 300 Kč, se kterým poté z obchodu utekl," uvedl mluvčí MP Olomouc Petr Čunderle. Hlídka muže odpovídajícího popisu spatřila o několik minut později, jak nastupuje do tramvaje na hlavním nádraží. Muž byl dostižen v centru města. "Zde hlídka zjistila, že se jedná o dvacetiletého mladíka v silně podnapilém stavu. Vzhledem k této skutečnosti byl dotyčný převezen na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění, kde mu byla zjištěna hodnota přes dvě promile alkoholu v dechu. Následující den po propuštění z protialkoholní a záchytné stanice byl mladík poučen, že jeho přestupkovým jednáním se bude zabývat správní orgán," doplnil Čunderle.

Opilý muž nemohl vylézt z potoka
Oznámení o podnapilém muži, který se brodí korytem Mlýnského potoka poblíž mostu u sokolovny v Kateřinské ulici a nemůže sám vylézt, přijalo v pátek v odpoledních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. "Hlídka v místě nalezla muže, kterému následně pomohla vylézt z vody na břeh. Muž strážníkům sdělil, že do vody spadl bez cizího zavinění a poté mu proud potoka odnesl batoh," sdělil Čunderle. Protože byl podnapilý a silně podchlazený, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která se o něj postarala. 

Krádež bundy ho vyjde draho
S informací o zadrženém pachateli krádeže se na městkou policii obrátil v pátek 21. ledna pracovník ostrahy jedné z prodejen konfekce v nákupním centru na Polské ulici. "Zadržený muž si pod svou bundu schoval bundu v hodnotě necelých tisíc korun a s tou následně prošel přes pokladnu, ovšem bez zaplacení. Při řešení krádeže vyšlo najevo, že šestadvacetiletý muž z Karviné byl již v minulosti pro majetkový trestný čin řešen, a proto si ho na místě převzala Policie ČR," uzavřel Petr Čunderle.

Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

NOVĚ OTEVŘENÁ PRODEJNA v SOKOLSKÉ 5
v OLOMOUCI za SPEOU vedle náměstí Hrdinů
( přestěhováno z Koruny )

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )

Kultivované prostředí, odborný personál, velký výběr,
svítidla levná, dostupná i luxusní, klimatizováno.

Vyspělé LED technologie, multifunkční svítidla se stmíváním, změnou barvy světla z teplé do studené, nočním osvětlením atd.

Profesionální poradenství s vysokou znalostí výrobků.
NÁVRHY OSVĚTLENÍ a SVĚTELNÝCH ROZVODŮ v komerčních objektech, rodinných domech, bytech i zahradách.

ZÁRUKA 5 LET na většinu LED svítidel a LED žárovek.

V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz