Reklama

Středa 18. září 2019, svátek má Kryštof, venku je 9.1 °C

Ze svodky městské policie: opilá žena u truhlíku, dopadení pohřešovaného i porod v přímém přenosu

Krimi

31.5.2019

Autor: red

Foto: MP Olomouc

Žena si ustlala u truhlíku
Ve čtvrtek 30. května půl hodiny po poledni byli strážníci vysláni na ulici Legionářská, kde se u truhlíku s květinami nacházela ležící podnapilá žena. "Strážníci po příjezdu na místo kontaktovali osobu odpovídající popisu, kdy zjistili, že se jedná o sedmadvacetiletou ženu. Vzhledem k jejímu stavu bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Zde dotyčné byla zjištěna hodnota 4,62 promile alkoholu v dechu," popsal mluvčí Petr Čunderle. V tomto měsíci se jednalo už o 19. převoz podnapilé osoby do tohoto zdravotnického zařízení. "O letošní rekord, co se týče převozů na záchytku, se dělí dvojice mužů, kdy každý má na svém kontě osm převozů k vystřízlivění," doplnil Čunderle.

Muže v hledáčku policie nalezli strážníci na nádraží
Včera v odpoledních hodinách obdrželi strážníci od státní policie informaci, že se na území Olomouce má nacházet osoba, která se dlouhodobě pohřešuje. Ještě téhož dne se podařilo hlídce, při kontrolní činnosti na vlakovém nádraží na Jeremenkově ulici, dotyčnou osobu nalézt. "Přes operační středisko byla kontaktována Policie ČR a muž jí byl následně v pořádku předán," sdělil Čunderle.

Nečekaný porod v přímém přenosu
O tom, že strážníci při své práci řeší velký rozsah činností, svědčí i případ, který se včera odehrál na prodejně supermarketu na Štursově ulici. Hlídka sem byla před polednem vyslána k řešení krádeže. Při vyšetřování incidentu však došlo k situaci, kterou snad nikdo ze zúčastněných nečekal. Žena, která v obchodě kradla, u sebe měla dva psy. Jeden z nich zrovna začal rodit. "Protože se na místě nacházela hlídka, kdy jedna ze strážnic je zkušeným kynologem, proběhl celý porod bez komplikací a štěně přišlo v pořádku na svět. Vzhledem k tomu, že majitelku odvezli státní policisté na služebnu k řešení krádeže, byla kompletní smečka převezena k dočasnému azylu do útulku pro psy," uzavřel Čunderle.