Reklama

Pátek 19. dubna 2019, svátek má Rostislav, venku je 19.8 °C

Ze svodky městské policie: krádeže, černí pasažéři i prodej elektřiny v pečovatelském domě

Krimi

7.2.2019

Autor: red

Strážníci asistovali revizorům
Ve středu se ve dvou případech obrátili na strážníky Městské policie Olomouc revizoři Dopravního podniku města Olomouce. "Důvodem bylo ověření totožnosti osob, které se přepravovaly v dopravních prostředcích městské hromadné dopravy bez platných jízdních dokladů. Jednalo se o osoby ve věku 20 a 36 let, kdy kontroly probíhaly na zastávce na náměstí Republiky. Od začátku roku takto strážníci asistovali revizorům při řešení 45 případů. V uplynulém roce se jednalo o více jak čtyři stovky případů," uvedl mluvčí MP Olomouc Petr Čunderle.

Služby nabízeli i přes zákaz
Telefonické oznámení o muži, který v pečovatelském domě nabízí změnu poskytovatele elektřiny, přijalo ve středu v odpoledních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala oznamovatele a ten jí označil podezřelou osobu. "Jednalo se o muže z Prostějova a ten uvedl, že pouze nabízí přihlášení do výběrového řízení pro nového poskytovatele elektřiny. Tuto verzi potvrdil i nadřízený muže, který se na místo dostavil. Pro podezření z porušení nařízení číslo 7/2013, kterým se vydává Tržní řád a kde je zakázán podomní prodej a poskytování služeb, byla celá věc oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení," vysvětlil Čunderle.

A opět se kradlo
Čtyři případy drobných krádeží řešili ve středu olomoučtí strážníci. Lapkové ve věku 15 až 66 let se zaměřili na potraviny, alkohol, ale nepohrdli třeba i ponožkami. "Ve třech případech strážníci na místě uložili pokuty a jeden případ byl oznámen správnímu orgánu k dalšímu řešení," konstatoval Čunderle. Od začátku roku strážníci řešili rovných 70 případů krádeží, kdy v 63 oznámeních se jednalo o přestupky a zbývajících 7 případů si převzala Policie ČR pro podezření ze spáchání trestných činů.

Reklama

Kosmetické studio - Bundilová Jana

Katalog firem » Služby » Kosmetické a vizážistické salony

Kosmetický salon Jana Bundilová nacházející se v centru města, v sousedství "Ušatého" domu nabízí péči o pleť a tělo francouzskou kosmetikou Sothys - základní ošetření, intenzivní...