Reklama

Středa 17. července 2019, svátek má Martina, venku je 15.5 °C

Žáci základní školy pořádají benefiční výstavu na podporu místního útulku Zastavme Utrpení

Zprávy z regionu

5.2.2019

Autor: kk, red

Tým devíti mladých žáků ZŠ a MŠ Olomouc, Svatoplukova 11, podpořených nadací Via uspořádá 28. února od 17:00 v prostorách školy prodejní výstavu s dobročinným záměrem.

Výtěžek z prodeje obrazů, výtvarných děl, plyšových hraček a kreativních nápadů, které vytvořili nejen sami žáci, ale rovněž učitelé, rodiče či děti navštěvující mateřskou školu, bude věnován spolku Zastavme utrpení, které se věnuje týraným psům a kočkám. Nad benefiční výstavou přijaly patronát herečky Moravského divadla Olomouc paní Vlasta Hartlová a Naděžda Chroboková-Tomicová, které oslovili žáci přímo v divadle.

Děti ze šesté třídy tvrdí, že zvířatům se rozhodly pomoci proto, že se na ně v naší společnosti zapomíná. "Člověk chybuje a ubližuje... A jen člověk může napravit a zachránit," zaznívá mezi žáky základní školy.


Spolek Zastavme utrpení vnímají jako naději na zlepšení životních podmínek mnoha zvířat. "Není to jen obyčejný útulek, do něhož přivezou odchycené psi, kteří utekli. Je to místo, v němž dvě paní samy vyhledávají týrané pejsky a často si pro ně jezdí i přes celou republiku. A my je v tom chceme podpořit, protože jejich práce je každodenní obětování. A my máme možnost je ocenit. Říct – děláte to dobře, nepřestávejte. Protože každý život, i ten zvířecí, má smysl," uvedla jedenáctiletá Ester. Z finančních prostředků nashromážděných z několika akcí (již proběhl předvánoční jarmark a na jaro se chystá dobročinný bazárek a divadlo) chtějí žáci zaplatit lepší péči zvířatům, která neměla štěstí na samém počátku života.  

Pomoz jednou, pomůžeme dvakrát!
Nadace Via podporuje každý rok několik projektů mladých dobro-druhů. Letos byla olomoucká škola vybraná spolu s dalšími 14 z republiky a myšlenku filantropie si i jako komunitní škola nese ve své vizi. "Naše děti se díky této možnosti učí vystupovat na veřejnosti. Prezentovat sebe a své nápady. Učí se, jak oslovit sponzory. Jakou silou stisknout ruku, jak se představit, jak požádat a hlavně poděkovat. Učí se tvořit plakáty, píší dopisy (vlastní rukou) a hledají možnosti, kdo ještě by jim mohl pomoci. Nebuďme proto lhostejní k jejich dobrým úmyslům a buďme tu. Nejen pro ně," vyzvala patronka projektu ZŠ Kristýna. Nadace Via výtěžek z akce dobrodruhů zdvojnásobí až do celkové výše 20 000 Kč. Týmy, které vyberou víc než 30 000 Kč, čeká bonus.

Vy, kteří nemáte možnost navštívit výstavu (28. února od 17:00 ve foyer školy), ale rádi byste pomohli jiným způsobem, otevřete si stránky - tady můžete přispět finanční příspěvek z pohodlí domova v libovolné výši.

Více informací naleznete na webu školy či na webu nadace Via.  

A pokud přemýšlíte, že i vy máte v okolí někoho, kdo si vaši pomoc zaslouží, pak je dobrou zprávou, že nadace Via otevírá další běh přihlášek a hledá malé posly DOBRA do všech koutů světa a ještě dál. :)

Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

NOVĚ OTEVŘENÁ PRODEJNA v SOKOLSKÉ 5
v OLOMOUCI za SPEOU vedle náměstí Hrdinů
( přestěhováno z Koruny )

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )

Kultivované prostředí, odborný personál, velký výběr,
svítidla levná, dostupná i luxusní, klimatizováno.

Vyspělé LED technologie, multifunkční svítidla se stmíváním, změnou barvy světla z teplé do studené, nočním osvětlením atd.

Profesionální poradenství s vysokou znalostí výrobků.
NÁVRHY OSVĚTLENÍ a SVĚTELNÝCH ROZVODŮ v komerčních objektech, rodinných domech, bytech i zahradách.

ZÁRUKA 5 LET na většinu LED svítidel a LED žárovek.

V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz