Reklama

Pátek 21. června 2019, svátek má Alois, venku je 17.2 °C

Z policejní svodky: vykradené auto, zatajený nález i alkohol za volantem

Krimi

13.6.2019

Autor: red

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Z auta ukradl 39 tisíc korun
Škodu za předběžně 42 000 korun způsobil zatím neznámý pachatel, který se ve středu 12. 6. v odpoledních hodinách vloupal do vozidla Peugeot, které bylo zaparkované na jednom z parkovišť v Lutíně. Na autě rozbil jedno z oken a ukradl peněženku s 39 000 korunami. Škoda poškozením je odhadována na předběžně 3 000 korun. "Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za který pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí až dva roky za mřížemi," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Nepoctivý nálezce se vystavuje trestu
Trestnímu postihu se vystavuje nepoctivý nálezce, který našel a nechal si nákupní tašku včetně nákupu, kterou ve středu 12. června večer zapomněla na parkovišti u nákupního centra v olomoucké části Bělidla pětašedesátiletá žena. Kromě nákupu za 250 korun v ní měla i složku s téměř 32 000 korunami. Nepoctivému nálezci hrozí až rok za mřížemi.

Alkohol za volant nepatří
Ve středu 12. 6. krátce před jedenáctou dopoledne kontrolovali policisté na Nových Sadech osobní vozidlo Renault. U osmačtyřicetileté řidičky provedli také orientační dechovou zkoušku a naměřili jí kolem 1,1‰ alkoholu v dechu. "Řidička se po poučení dobrovolně podrobila lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici. Policisté jí zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," sdělila Urbánková.  

Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

NOVĚ OTEVŘENÁ PRODEJNA v SOKOLSKÉ 5
v OLOMOUCI za SPEOU vedle náměstí Hrdinů
( přestěhováno z Koruny )

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )

Kultivované prostředí, odborný personál, velký výběr,
svítidla levná, dostupná i luxusní, klimatizováno.

Vyspělé LED technologie, multifunkční svítidla se stmíváním, změnou barvy světla z teplé do studené, nočním osvětlením atd.

Profesionální poradenství s vysokou znalostí výrobků.
NÁVRHY OSVĚTLENÍ a SVĚTELNÝCH ROZVODŮ v komerčních objektech, rodinných domech, bytech i zahradách.

ZÁRUKA 5 LET na většinu LED svítidel a LED žárovek.

V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz