Reklama

Pondělí 16. září 2019, svátek má Ludmila, venku je 14.8 °C

Z policejní svodky: vykradené auto, zatajený nález i alkohol za volantem

Krimi

13.6.2019

Autor: red

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Z auta ukradl 39 tisíc korun
Škodu za předběžně 42 000 korun způsobil zatím neznámý pachatel, který se ve středu 12. 6. v odpoledních hodinách vloupal do vozidla Peugeot, které bylo zaparkované na jednom z parkovišť v Lutíně. Na autě rozbil jedno z oken a ukradl peněženku s 39 000 korunami. Škoda poškozením je odhadována na předběžně 3 000 korun. "Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za který pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí až dva roky za mřížemi," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Nepoctivý nálezce se vystavuje trestu
Trestnímu postihu se vystavuje nepoctivý nálezce, který našel a nechal si nákupní tašku včetně nákupu, kterou ve středu 12. června večer zapomněla na parkovišti u nákupního centra v olomoucké části Bělidla pětašedesátiletá žena. Kromě nákupu za 250 korun v ní měla i složku s téměř 32 000 korunami. Nepoctivému nálezci hrozí až rok za mřížemi.

Alkohol za volant nepatří
Ve středu 12. 6. krátce před jedenáctou dopoledne kontrolovali policisté na Nových Sadech osobní vozidlo Renault. U osmačtyřicetileté řidičky provedli také orientační dechovou zkoušku a naměřili jí kolem 1,1‰ alkoholu v dechu. "Řidička se po poučení dobrovolně podrobila lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici. Policisté jí zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," sdělila Urbánková.  

Reklama

Brazzale Moravia a.s.

Katalog firem » Obchod » Lahůdky a speciality

V prodejně La Formaggeria Gran Moravia najdete bohatou nabídku sýrů a ostatních mléčných výrobků z vlastní produkce sýrárny Brazzale Moravia a.s., dále sýry z Itálie, italské uzeniny, oliv...