Reklama

Pondělí 19. srpna 2019, svátek má Ludvík, venku je 20.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Z aut brali peněženky, skipasy i dioptrické brýle

Krimi

29.1.2019

Autor: red

Hned tři případy krádeží věcí z vozidel řešili olomoučtí policisté za uplynulé dva dny.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

V noci z neděle na pondělí se neznámý pachatel vloupal do osobního vozidla Kia Rio zaparkovaného v Olomouci na ulici Gorkého. Zloděj rozbil okno pravých předních dveří a odcizil značkovou peněženku s osobními doklady, platební kartou a menší finanční hotovostí. Osmnáctileté ženě způsobil škodu za více než 14 000 korun, z toho poškozením vozidla za 2 000 korun.

V pondělí mezi pátou a půl šestou odpoledne neznámý pachatel rozbil okno pravých předních dveří vozidla Renault Laguna zaparkovaného v Olomouci na tř. 17. listopadu. Z vozidla sebral peněženku s platební kartou, průkazem pojištěnce, třemi skipasy a finanční hotovostí. Šestasedmdesátiletý řidič odhadl škodu na 5 000 korun, z toho poškozením vozidla na necelé 4 000 korun.

Mezi půl sedmou a čtvrt na osm večer téhož dne se neznámý pachatel vloupal do vozu Škoda Fabia v Olomouci na ulici I. P. Pavlova. Zloděj rozbil okno levých zadních dveří a ze zadní sedačky odcizil kabelku. Čtyřiačtyřicetiletá žena měla v kabelce peněženku s průkazem pojištěnce a finanční hotovostí, kožené rukavice, svazek klíčů a dioptrické brýle včetně obalu. Pachatel způsobil ženě škodu za téměř 8 000 korun, z toho poškozením vozidla za 1 000 korun.

"Pachatelům hrozí ve všech případech za přečin krádež až dvouletý pobyt za mřížemi. V prvních dvou případech, kdy byly odcizeny i platební karty, čelí navíc podezření z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku se stejnou trestní sazbou," uvedl k případům policejní mluvčí Libor Hejtman.

Reklama

INTERIÉR - Marcela Kalinová - provozovna se stěhuje mimo Olomouc k 1.8.

Katalog firem » Obchod » Interiéry

Prodej a zakázkové šití záclon, závěsů, rolet a doplňků pro interiéry, výroba paravanů na míru, zakázky na klíč - návrh, zaměření, realizace, desingové poradenství. Vybavujeme domy,...