Výtvarnice Ludmila Kolková představí v Podkově své gobelíny - OLOMOUC.CZ
Reklama

Pondělí 19. ledna 2026, svátek má Doubravka, venku je 1.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Výtvarnice Ludmila Kolková představí v Podkově své gobelíny

Kultura

1.12.2008

Autor: Bohumír Kolář

Slavnostního otevření se dnes v 18 hodin dočká v Galerii Podkova výstava gobelínů, koláží a maleb olomoucké umělkyně Ludmily Kolkové a betlému Jaroslava Lampara. Vernisáž slibuje být významnou olomouckou kulturní událostí. Ludmila Kolková pochází z Olomouce, má v ní rodinné kořeny, které vzešly z lékařského prostředí, jež bylo a je lidsky i umělecky respektováno.

Ludmila Kolková je výtvarný profesionál, jenž vzešel ze Školského ústavu umělecké výroby v Praze, byl v něm podrobně poučen a vzdělán ve všech textilních technikách. Umělkyně se v Praze natrvalo usadila. Ludmila Kolková si pro svou tvorbu vybrala techniku, kterou považovala za nejpoctivější, protože nejnáročnější. Šlo o klasickou techniku útkového rypsu a kepru typickou pro gobelíny, jak je běžně nazýván tento druh tkané tapisérie. Z jejího ateliéru vzešla řada rozměrných artefaktů, které dodnes zdobí oddací síně a další, ke kulturnímu dění orientované interiéry. Na výstavě v Podkově Ludmila Kolková představí díla rozměrově vhodná ke kultivaci bytů. Vystavená díla jsou k této roli předurčena přímo svou podstatou, přírodním materiálem, technikou, barvou i procesem svého vzniku. Kromě gobelínů budou v Podkově prezentovány i autorčiny koláže a malby.

Poněvadž je den zahájení výstavy i prvním dnem adventu, objeví se v Podkově jako aktualizační doplněk betlém olomouckého řezbáře Jaroslava Lampara a navíc ještě vánoční stromeček.
Důvodů, proč se zúčastnit tak milé kulturní události, je tedy bezpochyby hodně. Připočítat k nim lze i koncertní vystoupení mladé olomoucké konzervatoristky v Praze Marie Dorazilové, která v průběhu vernisáže v Podkově zahraje na violoncello kousek z Bacha.

Bohumír Kolář

Reklama

Hlad a žížeň catering

Katalog firem » Restaurace, stravování » Catering, Rauty

Zveme vás na zvěřinové hody do podniku Naša Hospoda Charváty. Rezervace místa na 777 072 689