Reklama

Středa 17. července 2019, svátek má Martina, venku je 17.3 °C

Všichni víme, o co hrajeme, říká kapitán Michal Vepřek

Sport

6.2.2019

Autor: Petr Pelíšek

Kapitán SK Sigma Olomouc Michal Vepřek už v pátek povede tým do prvního mistrovského zápasu. A dobře ví, že Modrá lavina ještě nemusí považovat sezonu, byť přezimovala na chvostu tabulky, za zcela ztracenou. „Rozhodující budou první dva tři zápasy. Pokud je zvládneme, tak se nastartujeme a můžeme to dotáhnout hodně vysoko. Kvalitu máme, prokázali jsme to vícekrát. Změnili jsme trošku systém a myslím, že nám to vyhovuje. Všichni víme, o co hrajeme a to je to hlavní,“ řekl Vepřek.

Jak se vám líbila zimní příprava?
Určitě jsme uvítali, že byla velice krátká. Protože my hráči nemáme zimní přípravy moc rádi. Absolvovali jsme to všichni ve zdraví, což je dobré. Odehráli jsme hodně zápasů, myslím, že se nám z větší části povedly, takže je na čem stavět.

Jaké to bylo v Turecku? Tam chvílemi nebylo ideální počasí na přelomu ledna a února.
Kromě jednoho dne, kdy jsme byli na hotelu a měli na programu posilovnu a rozhýbali se v sále, nám počasí vyšlo dobře. Na to, jaké byly prognózy, to bylo fajn.

A co říkáte na přechod z tepla do mrazů?
Je to těžké. Ale pro nás je horší a náročnější jít zase z umělé trávy na přírodní. Je tam jiný pohyb, na umělce dostávají zabrat zase jiné svaly. Ale bohužel, nedá se nic dělat, musíme se s tím srovnat.

Kapitán SK Sigma Michal Vepřek.

Foto: Petr Pelíšek

Jak se vám hraje s Vítem Benešem?
Myslím, že do týmu zapadl velice dobře. Je vidět, že je to zkušený hráč, ví, kdy si má trošku odstoupit, kdy je naopak potřeba trošku více zajet, dokáže dobře rozehrát, takže to se nám určitě zkvalitnilo.

Lze to nějakým způsobem srovnat s podzimem, kdy v obranné čtyřce vedle Václava Jemelky nastupovali jiní hráči?
Je vidět, že už něco odehrál, byl i v zahraničí, v Maďarsku. Myslím, že jsme trošku i změnili systém, abychom nehráli takový ten hodně drbací fotbal, což nám hodně pomůže.

Co očekáváte od ligového jara?
Věřím, že se co nejdříve vymotáme ze spodních pater a posuneme se do středu tabulky, kde bychom, myslím si, měli minimálně hrát. A přáním je zlepšit defenzivu, nedostávat hloupé góly, které jsme si víceméně dávali sami

První zápas hrajete proti Jablonci. Nebyl by lepší nějaký lehčí soupeř?
Myslím, že v naší situaci si soupeře vybírat nemůžeme. Jablonec chtěl hrát vždycky fotbal, to pro nás může být lepší, než hrát s někým, kdo to bude jen práskat nahoru.

Jablonec měli loni jaro excelentní a došel až do pohárů. Myslíte, že by se to mohlo podařit i Sigmě?
Rozhodující budou první dva tři zápasy. Pokud je zvládneme, tak se nastartujeme a můžeme to dotáhnout hodně vysoko. Kvalitu máme, prokázali jsme to vícekrát. Změnili jsme trošku systém a myslím, že nám to vyhovuje. Všichni víme, o co hrajeme a to je to hlavní.

A máte tedy myšlenky na poháry? Nebo jen na záchranu?
Můžeme hrát i pohár. Máme šanci ze střední skupiny a také z domácího poháru.

Petr Pelíšeksport@olomouc.cz

Reklama

Hostinec Dolany

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Hanácký hostinec, nekuřácké prostory, možnost pořádání oslav apod. WIFI zdarma.