Reklama

Úterý 29. září 2020, svátek má Michal, venku je 10.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Vraťme stromy do zoo! Sázet přijede Janek Ledecký a zapojit se můžete i vy

Zprávy z regionu

6.11.2019

red

V březnu tohoto roku vichřice Eberhard razantně zasáhla do podoby olomoucké zoo. Na Svatém Kopečku vyvrátila na osm set stromů a připravila mnoho zvířat o zázemí. Nejhůře zasažená část připomínala měsíční krajinu, která nabízela smutný pohled na neexistující les. Škody se vyšplhaly do výše deseti milionů korun. Zvířata mají své domovy a výběhy již opravené. A stromy? Díky vám se mohou do zoo vrátit..

Zakupte si stromek a přijďte si jej společně vysadit 11. 11., 17. 11., 22. 11. nebo 26. 11. 2019. Partnerem se může stát milovník olomoucké zoo, parta přátel, která k zahradě chová pouto, rodiny pociťující sounáležitost nebo štědré spolky, kluby, firmy. Ti všichni se mohou stát donátory. Výše ceny stromu se odvíjí od jeho letokruhů a je stanovena částkami 2 500 korun, 5 000 korun nebo 10 000 korun. Následující generace se budou těšit ze smíšeného lesa tvořeného z borovic, jedlí, dubů, buků, habrů, líp a javorů.

"Těší mě, že kytaru za rýč na chvíli vymění i Janek Ledecký, který výsadbu přijede podpořit, že se k nám přidávají město Olomouc, umělci z Moravského divadla, sportovci z SK Sigma Olomouc, Kino Metropol a mnoho dalších," uvádí ředitel olomoucké zoo Radomír Habáň. "Už bezprostředně po vichřici jsem konstatoval, že věřím ve velké srdce Olomoučanů, kteří svou zoologickou zahradu určitě nenechají na holičkách. Potvrdilo se to během dobročinné sbírky a jistě se to potvrdí i nyní," dodává primátor Olomouce Mirek Žbánek. Samo město krátce po pohromě poskytlo zoologické zahradě finanční pomoc.

Výsadby stromů budou probíhat vždy od 10:00 a počet stromů, které lze během dne zasadit, je omezen. Zakoupit si je tak můžete předem v síti Ticketportal. Pokud se na některé zájemce nedostane, zahrada vyhlásí další termíny. "Díky pomoci veřejnosti bylo počátkem listopadu vybráno 648 675 korun. My si této pomoci nesmírně vážíme. Jednoho dne budou vaše děti, děti vašich dětí a další příbuzní při procházce olomouckou zahradou vzpomínat na společenskou odpovědnost a dobré skutky svých předků," doplňuje mluvčí zoo Iveta Gronská.

Jak dalece vichřice olomouckou zoo zasáhla se můžete podívat ve fotočlánku, kde si můžete připomenout, jak to vypadalo v zoo před vichřicí a jak to vypadá po ní..