Reklama

Pondělí 27. května 2019, svátek má Valdemar, venku je 24.3 °C

Volejbalistky slaví vítězství ve Středoevropské lize MEVZA

Sport

9.3.2019

Místo turnaje přímo finálové klání. Sportovní hala Univerzity Palackého Olomouc měla o tomto víkendu hostit Final Four Středoevropské ligy volejbalistek MEVZA. Po skandálním odstoupení maďarské Békéscsaby a následném odhlášení chorvatského Zagrebu se však na Hané uskutečnilo rovnou finále této mezinárodní soutěže. Po její dlouhodobé části druhé hráčky domácí Univerzity Palackého přivítaly lídra tabulky MEVZA Cupu, slovinský Maribor. Vysokoškolačky i přes zaváhání ve třetím setu byly ve finále lepším týmem a díky výhře 3:1 slaví po Českém poháru druhý triumf v sezoně.

V lehce nervózním a vyrovnaném úvodu prvního setu se oba finalisté několikrát vystřídali v maximálně dvoubodovém vedení. Rozhodující únik se tak zrodil až v polovině sady, kdy Olomoučanky odskočily z 13:12 na 16:12. Maribor sice ještě několikrát zavelel k protiútoku (17:15, 18:17), ale vyrovnat už nestihl a univerzita po výsledku 25:19 vedla 1:0.

Rozjetý domácí celek šel hned na začátku druhého dějství do vedení (4:1, 5:2), o které sice málem přišel (9:8), jenže vzápětí to bylo 12:8 a olomoucký tlak sílil. Když Hanačky při podání Struškové zvýšily z 19:15 na 23:15, bylo rozhodnuto - 25:17 a 2:0.

Za stavu 8:4 a 11:6 ve třetím setu to vypadalo, že finále bude rychlou záležitostí. Jenže jak už tomu bývá, zdání klamalo. Maribor srovnal na 12:12 a při servisu své nejlepší hráčky Mlakarové otočil ze stavu 14:12 na 14:16. Vysokoškolačky už se z útlumu nedostaly, postupně prohrávaly až o pět bodů a výsledkem 20:25 dovolily soupeři snížit.

Volejbalistky VK UP Olomouc s pohárem pro vítěze.

Foto: Petr Pelíšek

Ve čtvrté části už se ale pokračování dramatu nekonalo. Domácí volejbalistky od samotného začátku (4:2, 9:4) cílevědomě směřovaly za ukončením duelu, jejich protivník postupně odpadal (13:6, 21:12) a po výhře 25:16 zavládla na palubovce radost ze zisku cenného poháru.

„Těšili jsme se na dvoudenní svátek volejbalu, kdy k nám měla přijet čtyři nejlepší družstva soutěže, ale dvě z nich se z pro nás stále nepochopitelných důvodů nedostavila. Nakonec se ve finále utkal první a druhý tým ze základní části MEVZA Cupu, takže to bylo vlastně logické vyvrcholení, ale pro nás jako organizátory to znamenalo velké komplikace navíc,“ vrátil se ještě k chaosu posledních dní trenér Univerzity Palackého Jiří Teplý a k samotnému finále dodal: „Důležitý byl první set, v němž jsme kvalitně servírovali a koncentrovaným výkonem nepustili soupeře do hry. Ve druhé sadě náš výkon ještě kulminoval, ale trochu jsme podcenili prostřední pasáž třetího setu, hosté průběh otočili a zápas ještě zdramatizovali. Naštěstí jsme se potom vrátili zpět do tempa a dotáhli utkání do vítězného konce. Po čtvrtfinále evropského CEV Cupu a zisku Českého poháru je to pro nás další velký úspěch, kterého si velmi vážíme,“ těšil dobrý konec všeho kouče VK UP.

Příští sobotu začne olomouckým volejbalistkám poslední a klíčová část letošní sezony. V úvodním utkání čtvrtfinálové série ligového play-off přivítají na své palubovce od 17 hodin tým Ostravy.

VK UP Olomouc - Nova KBM Branik Maribor (Slov.) 3:1 (19, 17, -20, 16)

Rozhodčí: Porvazník (SVK), Haasová (Rak.). Čas: 87 minut. Diváků: 900.
Olomouc: Kubínová, Michalíková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, Strušková, libero Kovářová. Střídala: Napolitano Šenková.
Maribor: Najdičová, Beszonová, Pintarová, Mlakarová, Sobočanová, Kaučičová, libero Blagneová. Střídaly: Lorber Fijoková, Bračková.

Foto: Petr Pelíšek

Foto: Petr Pelíšek

Foto: Petr Pelíšek

Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

NOVĚ OTEVŘENÁ PRODEJNA v SOKOLSKÉ 5
v OLOMOUCI za SPEOU vedle náměstí Hrdinů
( přestěhováno z Koruny )

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )

Kultivované prostředí, odborný personál, velký výběr,
svítidla levná, dostupná i luxusní, klimatizováno.

Vyspělé LED technologie, multifunkční svítidla se stmíváním, změnou barvy světla z teplé do studené, nočním osvětlením atd.

Profesionální poradenství s vysokou znalostí výrobků.
NÁVRHY OSVĚTLENÍ a SVĚTELNÝCH ROZVODŮ v komerčních objektech, rodinných domech, bytech i zahradách.

ZÁRUKA 5 LET na většinu LED svítidel a LED žárovek.

V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz