Reklama

Pondělí 14. června 2021, svátek má Roland, venku je 9.5 °C

Volejbalistky posilují na smeči, z Francie se vrací Gambová

Sport

4.6.2021

Pátou posilu před novou soutěžní sezonou hlásí volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Třetí tým pořadí předčasně ukončeného minulého ročníku extraligy posílila smečařka Barbora Gambová, která se vrací domů na Hanou z francouzského Quimperu. Tam si devětadvacetiletá někdejší opora týmů Přerova a Prostějova, s nímž slavila mistrovský titul, a někdejší členka české reprezentace zahrála pod vedením kouče Martina Hrocha, jenž ji bude trénovat i v Olomouci.

„Bára má za sebou čtyřleté působení ve Francii v Calais a Quimperu. Poslední dva roky jsem ji měl ve svém týmu. Má výborný servis, je to držák na přihrávce a neskutečná bojovnice v poli. Umí si poradit v útoku a nedělá chyby. Jako zkušená hráčka si navíc umí vzít i slovo v šatně. Je trpělivá, ale zároveň také náročná k mladším spoluhráčkám. Jsem proto rád, že se rozhodla se mnou spolupracovat i třetí sezonu v řadě,“ charakterizuje svou (staro)novou svěřenkyni Martin Hroch.

Příchod zkušené volejbalistky s reprezentačními starty těší rovněž předsedu VK UP Olomouc Jiřího Zemánka. „Při obměně kádru jsme se nyní zaměřili na smečařky, které jsou ale na trhu značně nedostatkovým zbožím. O to víc mě těší, že se nám podařilo doladit angažmá Barbory Gambové, která patří k nejkvalitnějším českým hráčkám na tomto postu. Věřím, že naše spolupráce bude oboustranně prospěšná a přínosná. Nyní nám zbývá přivést na tuto pozici ještě jednu kvalitní hráčku a kádr by měl být v podstatě kompletní,“ konstatuje Jiří Zemánek.

Na novou výzvu se těší i novopečená členka univerzitního celku: „Po čtyřech letech v zahraničí jsem zvědavá, jak se česká extraliga změnila. Těším se do Olomouce, budeme se snažit o co nejlepší umístění a chceme se dostat do bojů o medaile,“ vyhlašuje odhodlaně Barbora Gambová.

Tým VK UP opustilo šest členek loňské sestavy. Smlouvy skončily zahraničním hráčkám - smečařce Marii Schlegelové, blokařce Michaele Madsenové, univerzálce Katarině Pilepičové a liberu Katrině Zilbermanové. Za novým angažmá zamířily také Češky - smečařka Lucie Nová a nahrávačka Kateřina Valková. Dosavadními olomouckými posilami jsou vedle Gambové dvacetiletá chorvatská nahrávačka Lara Štimacová, jednadvacetiletá slovenská smečařka Zuzana Šepeľová, čtyřiatřicetiletá blokařka venezuelské reprezentace Aleoscar Blancová a dvaadvacetiletá univerzálka národního týmu Bosny a Hercegoviny Elena Babićová. (red)

Reklama

Brazzale Moravia a.s.

Katalog firem » Obchod » Lahůdky a speciality

TENTO MĚSÍC V AKCI!!!!
VŠE CO POTŘEBUJETE NA PRAVÉ ITALSKÉ TIRAMISU.
LAHODNÉ MASCARPONE, ITALSKÉ PIŠKOTY A KVALITNÍ KÁVU

RŮŽOVÉ BUBLINKY HONOR ROSÉ
ZA CENU 149,90

NOVĚ NABÍZÍME PEČIVO Z PEKÁRNY BLANSKO.
PŘIJĎTE SI PRO OPRAVDU MÁSLOVÝ CROISSANT, JEJICH SKVĚLÉ KVÁSKOVÉ CHLEBY NEBO CEREÁLNÍ SUK

TĚŠÍME SE NA VÁS V SÝRÁRNĚ LA FORMAGGERIA NA HORNÍM NÁMĚSTÍ V OLOMOUCI