Reklama

Pondělí 22. července 2019, svátek má Magdaléna, venku je 15.2 °C

Volejbalistky VK UP Olomouc jsou v semifinále

Sport

23.3.2019

V nejkratším možném čase postoupily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc do semifinále extraligy. Ostravu zdolaly i potřetí ve třech setech a jsou prvními semifinalistkami letošního ročníku nejvyšší tuzemské soutěže.

Domácí tým oproti předchozím čtvrtfinálovým duelům vyměnil nahrávačky, když místo Kubínové nastoupila Dudová, a univerzálky, kde Orvošovou nahradila Napolitano Šenková, zatímco Ostrava vsadila na osvědčenou sestavu. Ta sice získala první tři výměny zápasu, jenže pak přišly série servisů Trnkové (1:4, 7:4) a Šenkové (7:5, 12:5) a dál už se hrálo podle olomouckých not. Hosté sice ještě dokázali snížit na 14:10, ale vysokoškolačky odpověděly při podání Dudové (19:10) a nakonec zvítězily 25:15.

Ve druhém dějství to byla pro změnu univerzita, kdo posbíral úvodní body (3:0, 4:1), jenže na rozdíl od předchozí části se obrat nekonal. Hanačky při servisech Kossányiové zvýšily na 9:3 a jejich náskok i nadále narůstal – 13:5, 18:9. Když navíc od stavu 18:10 domácí celek znovu zužitkoval další výborná podání Kossányiové, byla z toho série sedmi bodů a vysoká výhra 25:10.
Nejvyrovnanější byl alespoň zpočátku třetí set; univerzita v něm sice prakticky neustále vedla (7:4, 13:7), hosté se však několikrát dokázali dotáhnout (7:6, 13:10). Zlomový moment tak přišel až v prostřední části při servisech Michalíkové (14:11, 18:11) a od té chvíle už čtvrtfinálová série nezadržitelně spěla ke svému konci. Její závěr ještě vyšperkovala asi nejlepší hráčka třetího zápasu Kossányiová, která další šňůrou na podání přispěla k výsledku 25:16, po němž Olomoučanky slavily postup díky vítězství 3:0 na sety i na zápasy.

Bez potíží a hladce postoupily volejbalistky VK UP Olomouc do semifinále extraligy.

Foto: Petr Pelíšek

„Soupeř nás zatlačil servisem a šel nám tvrdě po smečařkách. My jsme se zbytečně lekli. Začali jsme sice líp než minule, ale bohužel to nestačilo. Opět jsme udělali spoustu nevynucených chyb,“ hodnotil poslední čtvrtfinále ostravský kouč Zdeněk Pommer.

„Dnes jsme pozměnili sestavu, abychom všechny hráčky udržely v provozu, a než jsme se dostali do tempa, tak jsme na začátku prvního setu poprvé a naposledy výrazněji prohrávali. Pak už to bylo podobné jako v prvním domácím utkání herně i výsledkově. Jsme rádi za postup ve třech zápasech, trochu si odpočineme a jdeme na semifinále,“ hledí už do budoucna trenér Univerzity Palackého Jiří Teplý.

Na soupeře do semifinálové série, která začne ve středu 3. dubna v 17 hodin v Olomouci, si budou muset vysokoškolačky počkat až do skončení dalších čtvrtfinálových klání.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:0 (15, 10, 16)
Rozhodčí:
Spáčil, Ištvanech. Čas: 55 minut. Diváků: 250.
Olomouc: Dudová, Michalíková, Trnková, Napolitano Šenková, Kossányiová, Strušková, libero Kovářová.
Ostrava: Kašparová, Makauskaiteová, Nečasová, Diatková, Faltínová, Zemanová, libero Chevalierová. Střídaly: Žolnerčíková, Červenková, Zedníková, Lukáčová.

Foto: Petr Pelíšek

Foto: Petr Pelíšek

Foto: Petr Pelíšek

Reklama

PROFI CREDIT - Mgr. Iveta Šťastná

Katalog firem » Finance » Nebankovní půjčky a úvěry

Půjčíme Vám na cokoliv a neptáme se, na co peníze potřebujete.

Peníze do 24 hodin na Vašem bankovním účtu, minimum potřebných dokladů.

Půjčka s pojištěním schopnosti splácet - chrání Vás v případě neschopnosti splácet úvěr při nenadálých situacích jako je například dlouhodobá nemoc, ztráta zaměstnání, úraz či invalidita.

Peníze pro zaměstnance, podnikatele, živnostníky, maminky či tatínky na MD i pro důchodce.

Volejte 777 225 343.