Reklama

Sobota 15. srpna 2020, svátek má Hana, venku je 23.1 °C

Volejbalistky Olomouce posílí Španělka Schlegel

Sport

22.7.2020

Letošní léto je ve volejbalové Olomouci pořádně horké, telefony drnčí a vedení je v jednom kole. Kubánské posily totiž na Hanou vinou koronaviru nedorazí. Náhradu se však podařilo najít ve Španělsku, odkud přichází smečařka María Priscilla Schlegel.

„Jednání byla poslední týden náročná. Jsem rád, že jsme s trenérem našli kvalitní náhradu,“ oddechl si předseda klubu Jiří Zemánek. „Ještě máme v hledáčku univerzálku. Věřím, že jednání v průběhu týdne dotáhneme k podpisu,“ dodává.

Olomoucký kouč Petr Zapletal je v nezáviděníhodné situaci. Musí skládat už jednou složený kádr, který dostal koronavirou facku. Novou smečařku si vyhlédl na Pyrenejském poloostrově, když na Hanou míří María Schlegel.„Jsem moc ráda, že si mě Olomouc vybrala,“ těší Španělku Schlegel.

Ta poslední ročník strávila v domácí lize, ale během kariéry už okusila i zahraniční angažmá. V Itálii nastupovala za Torino a Mondovi v Sérii A2.

O Česku zjišťovala informace od bratrance, který studoval na Moravě. „Jeden z mých bratranců byl v Brně na Erasmu, tak mi vyprávěl také o Olomouci,“ líčí usměvavá Schlegel. „O klubu jsem hledala informace na sociálních sítích a od manažera, který o něm mluvil velmi dobře,“ vysvětluje důvody proč kývla na nabídku z Hané.

A dalším důvodem je jistě Liga mistryň, jež si v sedmadvaceti letech zahraje poprvé v kariéře. „Vím, že Olomouc má silný tým. Jsem moc šťastná, že můžu být jeho součástí. Uvidíme koho dostaneme ve skupině,“ přemítá smečařka se zkušenostmi ze španělské reprezentace. „Budu na sobě pracovat každý den a doufám, že se nám bude dařit,“ uzavírá nová posila Schlegel.

Profil
María Priscilla Schlegel
Národnost: Španělsko
Narozena: 29.8. 1993
Výška: 184 cm
Předchozí působiště: Feel Volley Alcobendas 2014/2015, Haro Rioja Volley 2015/2017, Barricalla CUS Torino 2017/2018, LPM BAM Mondovì 2018/2019, Sanaya Libbys La Laguna 2019/2020

Reklama

331 DANCE STUDIO OLOMOUC

Katalog firem » Sport » Tanec, taneční školy

Jsme 331 Dance Studio Olomouc. Tancujeme Street Dance (Hip Hop, House Dance, Dancehall, MTV Dance), ale i Modern Dance (Contemporary, Jazz Dance, Balet).

V naší nabídce najdete taneční kurzy pro nejmenší děti od 3 let, starší děti, teenagery, mládež, ale i dospělé.

Právě teď vše se slevou 400 Kč!