Reklama

Sobota 26. května 2018, svátek má Filip, venku je 21.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Vladimír Žůrek

Zprávy z regionu

29.5.2008

   Vladimír Žůrek  RNDr. Vladimír Žůrek
*16. 7. 1942 Strážnice
pedagog, zakladatel komorního orchestru Iši Krejčího
Cena města Olomouce v oblasti hudba


Absolvoval Přírodovědeckou fakultu UP v Olomouci. Pracoval ve fyzikálně-pedagogické sekci Jednoty českých matematiků a fyziků a jako středoškolský profesor matematiky a fyziky na Střední průmyslové škole strojnické v Olomouci a na Slovanském gymnáziu. Hru na housle studoval u koncertních mistrů Moravské filharmonie Karla Vronského a Václava Rábla, hudební teorii u Jana Petzolda. V olomouckém hudebním životě se úspěšně angažuje téměř půl století. V mládí působil jako první houslista ve smyčcovém kvartetu Přírodovědecké fakulty UP a Olomouckém učitelském symfonickém orchestru.
V letech 1960-70 vystupoval ve studentském kvartetu, v letech 1973-82 v Karlíkově kvartetu. V letech 1981-86 spoluzaložil a řídil Nové kvarteto, které přijalo v roce 1986 název Stupkovo kvarteto.
Jako primárius tohoto souboru nastudoval a veřejně předvedl na osmdesát smyčcových kvartetů české i světové komorní hudby. Společně s dalšími členy souboru oslavil 25. výročí založení kvarteta veřejným koncertem v Redutě 30. října 2006. V roce 2007 soubor úspěšně realizoval projekt „Mozart 2007“. Téměř třicetiletou činnost Stupkova kvarteta provázelo několik zahraničních zájezdů do Německa i natáčení pro Český rozhlas a Českou televizi.
V letech 1987-97 byl uměleckým vedoucím a koncertním mistrem Komorního orchestru Iši Krejčího, jehož je zakladatelem a který v roce 2007 oslavil dvacet let své činnosti.
Vladimír Žůrek se s Komorním orchestrem Iši Krejšího i Stupkovým kvartetem zúčastnil řady festivalů a soutěží, čímž přispěl k propagaci olomoucké komorní hudby i města Olomouce v tuzemsku i zahraničí. Soubory pod jeho vedením účinkovaly na četných akcích Univerzity Palackého i při oslavách jubileí olomouckých středních škol; Komorní orchestr Iši Krejšího se aktivně podílel na diplomových koncertech Pedagogické fakulty UP a absolventských koncertech JAMU v Brně.
V rozmezí let 1984-96 se oceněný angažoval při realizaci Interpretačních kurzů v Bechyni, kde účinkoval na hudebním festivalu jako houslista, pianista a komorní hráč. Prostřednictvím těchto kurzů, a také jako dlouholetý člen České hudební společnosti spolupracoval Vladimír Žůrek s řadou pražských hudebních institucí, např. Společností Bedřich Smetany nebo Společností Josefa Bohuslava Foerstera, pro kterou připravil jednadvacet celovečerních koncertů.
Celkově realizoval na pět set veřejných vystoupení a celovečerních koncertů.
Umělecká činnost Vladimíra Žůrka, ale také jeho nezištná obětavost a osobní nasazení při stmelování souborů jím vedených je soustavně sledována a velmi příznivě hodnocena v tisku, a hlavně olomouckou kulturní veřejností.

Foto: David Kopřiva
Reklama

Relaxační centrum ČTYŘLÍSTEK

Katalog firem » Služby » Masáže

S příchodem jarních měsíců můžeme pociťovat jarní únavu, dopřejte proto tělu oddech a odpočinek u nás ve Čtyřlístku.
My jsme pro Vás připravily pro tento měsíc, tyto akční balíčky.
Těšíme se na Vás :-)

MASÁŽ OBLIČEJE A ŠÍJE LÁVOVÝMI KAMENY
40min. ...... 490,- (původní cena 570,-)
(masáž je v kombinaci s ruční masáží a chladnými kameny, pro dokonalou relaxaci)

Masáž obličeje a dekoltu lávovými kameny je velice příjemná relaxační metoda.Tato masáž regeneruje pleť, odstraňuje únavu, svalové napětí a bolesti hlavy.

MEDOVÁ MASÁŽ PROTI CELULITIDĚ
60min. ...... 410,- (původní cena 470,-)
zvýhodněná permanentka
3x ...... 1110,- (původní cena 1230,-)
(zahřívací masáž problematických partii, 3x nanesení medu, relaxace po masáži a čaj)

Masáž působí detoxikačně a protizánětlivě, odstraňuje únavu a povzbuzuje imunitu.

Balíčky taky můžete darovat ve formě dárkového poukazu.
Akce platí do 31. května 2018