Reklama

Sobota 24. října 2020, svátek má Nina, venku je 9.4 °C

Věřím, že to zvládneme, říká Hubník před Plzní

Sport

2.10.2020

Autor: Petr Pelíšek

Tři ze svých čtyř mistrovských titulů získal ve Viktorii Plzeň. Tam byl, s výjimkou krátkého intermezza v Olomouci, sedm let. Od léta je stoper Roman Hubník (1984) zase zpět doma na Hané, je hráčem SK Sigma. A na Andrově stadionu to je hned znát, s příchodem Hubníka se zvedl celý tým, Hanáci mají po prvních pěti kolech soutěžního ročníku 2020/2021 dvanáct bodů a drží se na čele tabulky. V šestém dějství FORTUNA:LIGY povede kapitán Hubník mančaft právě proti Plzni. A věří, že z toho bude nějaký bodový zisk. „Kdybychom zápas zvládli, tak nějaká večeře pro tým bude,“ řekl Hubník pro klubový kanál na youtube.

Sigma vstoupila do soutěžního ročníku velmi dobře, z pěti ´kol získala dvanáct bodů, což je srovnání dosud nejlepšího začátku v první lize v klubové historii.
Samozřejmě je to hezké. Doufám, že ten rekord překonáme a pojedeme na vítězné vlně. Uvidíme, v neděli nás čeká těžký soupeř. Ale hrajeme doma, věřím, že to zvládneme.

V Plzni jste prožil sedm let, získal tam tři tituly, odehrál mnoho skvělých zápasů v pohárech. Je to pro vás nyní speciální soupeř?
Těším se na ten zápas hodně. V Plzni jsem strávil sedm let, znám všechny v klubu, všechny hráče. Těším se na to. Ale když jsem z Plzně odcházel, tak jsem jim řekl, že když přijedou sem, tak jim nenechám nic zadarmo. Takže věřím v to, že nějaký bodový zisk zůstane v Olomouci. Budou to takové smíšené pocity, ale myslím, že více to budu prožívat v Plzni na jaře. Ten domácí zápas nebude až tak emotivní.

Kdo z plzeňského týmu byl vaším největším parťákem, kamarádem, nebo něco takového?
Nejvíce času jsem strávil, bývali jsme spolu i na pokoji, s Milanem Petrželou, který už je teď druhým rokem zpět na Slovácku. Jinak poslední rok jsem hodně času strávil s Limbou. Kluků se tam obměnilo hodně, nechtěl bych na někoho zapomenout, protože se všemi jsem měl hezký vztah a myslím, že tam byla skvělá parta.

Sigmu v úvodu sezony zdobí skvěle organizovaná hra do defenzivy. Na tom by se asi proti Plzni nic zásadně měnit nemělo.
Čekám opět kompaktní výkon, protože asi s Plzní nemůžeme hrát nějaký hurá fotbal nahoru dolů. Plzeň má velice kvalitní hráče a otevřený fotbal by pro nás byl velice složitý. Očekávám od našeho týmu, že budeme dobře bránit. A abychom ty příležitosti, které si doufám vytvoříme, proměňovali. A Plzeň potrápili.

V Plzni je od minulé sezony slovenský kouč Adrián Gula. Co vše se pod jeho vedením změnilo?
Myslím, že prakticky všechno. Od přístupu hráčů k tréninku po videoanalýzy, předzápasové rozcvičení, pozápasové věci, tréninkový styl. Prakticky tam změnil všechno. Mně se jeho styl trénování líbil a bavilo mě to. A čekal jsem na šanci, protože jsem věděl, že v Plzni končím. Bylo trošku logické, že tam bude dávat jiné hráče. Byl jsem jen v záloze, kdyby se někdo zranil.

Viktorka má za sebou pohárový zápas v Izraeli. Může se to na jejím výkonu nějak projevit?
Kluci hrají ve čtvrtek venku, v pátek se vracejí zpět, myslím, že přijedou přímo do Olomouce. A budou tady dva dny na hotelu. Moc času na regeneraci mít nebudou. Ale Plzeň má široký kádr a trenér to, myslím, v neděli i protočí. A je jedno, kdo tam naskočí, Plzeň má obrovskou sílu. Uvidíme.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Brazzale Moravia a.s.

Katalog firem » Obchod » Lahůdky a speciality

U NÁS SE NIC NEMĚNÍ A MÁME STÁLE OTEVŘENO!!!!

Těšíme se na Vás v La formaggeria na Horním náměstí v Olomouci.
PO-PÁ 9:00-18:00
SO 9:00-12:30