Reklama

Neděle 25. září 2022, svátek má Zlata, venku je 13.9 °C

Veletrh volnočasových aktivit i pestrý program pro malé i velké. Nenechte si ujít Bezpečnou cestu do školy

Zprávy z regionu

16.9.2022

Autor: red

V neděli 18. září ožije park na Floře tradiční a oblíbenou akcí Bezpečná cesta do školy. Nabitý program i oblíbený veletrh volnočasových aktivit začne ve 13 hodin v parku u pavilonu H.

Ilustrační foto

Foto: archiv pořadatele

Šestnáctý ročník Bezpečné cesty do školy zve na hry, soutěže o hodnotné ceny, tradiční i méně tradiční vystoupení v podání olomouckých zájmových kroužků, ale i celou řadu poučných zážitků. Ty jsou zaměřené především na bezpečnost dětí v silničním provozu. Svou často až napínavou a nebezpečnou práci přiblíží zástupci složek záchranného integrovaného systému, jako jsou policisté, hasiči a záchranáři.

"Chybět nebude prohlídka hasičské cisterny, sanitky, policejních vozů nebo laserové střelnice. To běžný člověk jen tak neuvidí a my jsme rádi, že můžeme názorně ukázat, co obnáší práce lidí, kteří zachraňují životy. Zajímavá nejen pro děti bude i ukázka práce kriminalistického technika," uvedl zakladatel Nadace Bezpečná Olomouc Ivan Langer. Ale to zdaleka není všechno. Zástupci Městské policie Olomouc s sebou vezmou tzv. opilecké brýle, s kterými si zájemci projdou připravenou dráhu, a odstrašující bude i simulace požití drog. Hasiči zase názorně ukážou vyprošťování z havarovaného vozidla. Paragáni z Hanáckého paraklubu zase předvedou seskok padákem a zástupci zdravotnické školy vysvětlí základy první pomoci.

Veletrh volnočasových aktivit

Součástí Bezpečné cesty do školy je také veletrh volnočasových aktivit, který dětem i rodičům představí zájmové kroužky v Olomouci. Vstup na akci je volný a v případě nepříznivého počasí se program přesouvá do pavilonu výstaviště.

Pro bližší informace a zajímavosti sledujte FB Nadace Bezpečná Olomouc a událost Bezpečná cesta do školy 2022.